Het PDC
WK Darts 2026 gaat donderdagavond van start in Alexandra Palace, met vier Welshmen die zich hebben geplaatst voor de het belangrijkste toernooi van het jaar. Het kwartet wordt aangevoerd door de vertrouwde kopmannen
Gerwyn Price en
Jonny Clayton.
Opvallend genoeg is het aantal Welshmen afgenomen ten opzichte van vorig jaar, ondanks de uitbreiding naar een deelnemersveld van 128 darters. Een korte terugblik onderstreept dat contrast: in 2025 stonden er nog zes spelers uit Wales op het WK-podium, onder wie de drie nu terugkerende kwalificanten. Alleen Jim Williams verloor toen zijn openingspartij – een nipte 3-2 tegen Paolo Nebrida – terwijl Rhys Griffin in de tweede ronde werd weggespeeld door Josh Rock.
Nick Kenny, opnieuw van de partij dit jaar, haalde destijds de laatste 32 maar strandde tegen toenmalig wereldkampioen Luke Humphries, die met een 4-0-zege en bijna 99 gemiddeld ongenaakbaar was. Zowel Jonny Clayton als Robert Owen bereikte de laatste 16. Clayton trof daarin landgenoot Price, die doorstoomde naar de kwartfinale. Owen verloor na een thriller met 4-3 van Callan Rydz. Hieronder een vroege blik op de vier Welshe deelnemers dit jaar:
Loting Welshmen op het WK Darts
| Jonny Clayton | vs | Adam Lipscombe |
| Gerwyn Price | vs | Adam Gawlas |
| Nick Kenny | vs | Justin Hood |
| David Davies | vs | Mario Vandenbogaerde |
Gerwyn Price – De grootste uitdager voor Littlers kroon?
Voor Gerwyn Price zal het WK van vorig jaar ongetwijfeld onvoltooid voelen. 'The Iceman' ging in de kwartfinale onderuit tegen Chris Dobey en liet daarin meerdere kansen liggen. In 2025 herpakte de voormalig wereldkampioen zich echter volledig: zes PDC-titels, waaronder de Baltic Sea Darts Open en de Poland Darts Masters, plus een totaal van £511.000 aan prijzengeld in twee seizoenen.
In aanloop naar Ally Pally maakte Price opnieuw indruk. Op de Players Championship Finals haalde hij de halve finales (11-8 verlies tegen winnaar Luke Littler) en op de Grand Slam of Darts werd hij eveneens bij de laatste vier uitgeschakeld (16-13 tegen Humphries). Het onderstreept dat Price nog altijd tot absolute topspelers behoort en in januari volwaardig titelkandidaat is.
Zijn openingspartij tegen Adam Gawlas lijkt in zijn voordeel. Daarna wacht de winnaar van Lukas Wenig tegen Wesley Plaisier. Een verwachte derde ronde zou hem koppelen aan Ryan Joyce, mits die voorbij Owen Bates komt. Zijn route oogt dus overzichtelijk. Joyce is een lastige klant qua finishing, maar zeker een horde die Price kan nemen.
Voorspelling: kwartfinale
Mocht Price de kwarfinale bereiken wacht hem zeer waarschijnlijk een ontmoeting met Luke Littler.
Jonny Clayton – De constante factor uit Wales
Jonny Clayton blijft een toonbeeld van stabiliteit en staat inmiddels vijfde op de wereldranglijst. Na zijn teleurstellende vroege uitschakeling in de groepsfase van de Grand Slam of Darts is 'The Ferret' uit op revanche en een goede WK-run.
Vorig jaar verloor Clayton bij de laatste 16 van zijn World Cup-partner Price (4-2). In 2025 pakte hij een Players Championship-titel en won hij de Dutch Darts Championship, waarin hij Niko Springer na een zenuwslopende finale met 8-6 versloeg.
Claytons WK begint tegen Adam Lipscombe, een debutant die hem het vuur aan de schenen kan leggen. Bij winst wacht vermoedelijk Dom Taylor in ronde twee en daarna Michael Smith – een zware, maar niet onoverkomelijke horde.
Voorspelling: kwartfinale
Nick Kenny – klaar voor zijn vierde WK-optreden
Nick Kenny is de derde Welshe deelnemer. Hij staat 57e op de wereldranglijst en bereikte vorig jaar de laatste 32, met onderweg een knappe zege op Raymond van Barneveld.
Zijn seizoen was wisselvallig maar competitief: hij plaatste zich voor de Players Championship Finals en haalde daar de derde ronde. Een plek op de Grand Slam liep hij mis door een nederlaag tegen Richard Veenstra, die boven de 102 gemiddeld gooide.
Kenny treft in ronde één Justin Hood, een partij die hij moet kunnen winnen. Maar daarna wacht vermoedelijk Danny Noppert, een van de spelers die de afgelopen maanden is grootse vorm verkeert.
Voorspelling: tweede ronde
Nick Kenny bezegelt de zege op het PDC World Darts Championship - hij keert in 2026 voor de vierde keer terug.
David Davies – NHS-medewerker klaar om zijn stempel te drukken
David Davies, NHS-regiomanager uit Denbigh, is misschien wel een van de mooiste sprookjesverhalen van dit WK. De qualifier plaatste zich via het Britse en Ierse kwalificatietoernooi begin november, na een zege op voormalig WDF-wereldkampioen Shane McGuirk (7-4, 97+ gemiddeld).
Davies speelde dit jaar op de Challenge Tour én op de MODUS Super Series, waarin hij zelfs een toernooi won. Zijn titel bij de Champion of Champions vormde de katalysator voor een half jaar met goed spel en het besef dat hij op dit niveau thuishoort.
Nu staat hij op hetzelfde podium waar dorpsgenoot Mark Webster ooit wereldkampioen werd. Webster zal ongetwijfeld in het commentaarhok zitten wanneer Davies het opneemt tegen Mario Vandenbogaerde. Davies kan de Belg verrassen, maar in de tweede ronde wacht vrijwel zeker Luke Littler, en dat maakt een stunt vrijwel onmogelijk.
Voorspelling: tweede ronde
Welshmen op de Order of Merit
| Ranking | Speler | Prijzengeld |
| 6 | Jonny Clayton | 540 |
| 9 | Gerwyn Price | 511 |
| 54 | Nick Kenny | 114.5 |
| 63 | Robert Owen | 95.5 |
| 83 | Jim Williams | 52 |
| 89 | Rhys Griffin | 43.5 |
| 118 | David Davies | 21 |
Robert Owen, Jim Williams en Rhys Griffin grepen dit jaar naast kwalificatie, ondanks dat zij vorig seizoen nog wel het WK haalden. Owen haalde toen zelfs knap de laatste 16.