Lisa Ashton was dichtbij een overwinning op WK Darts, maar moest zich na een beslissende set gewonnen geven tegen Adam Hunt.
Het was voor The Lancashire Rose haar tweede opwachting op het wereldkampioenschap van de PDC. Twee jaar geleden verloor ze ondanks een goede start met 3-1 in sets van Jan Dekker.
Nu startte Ashton opnieuw veelbelovend aan haar partij. Met een 70 finish op de bullseye kaapte ze de eerste set voor de neus van Hunt weg, die 108 gemiddeld gooide in deze set. De tweede set ging vervolgens wel overtuigend met 3-0 naar de Engelsman.
In de derde set kwam Ashton op een 2-1 voorsprong en had ze die set eigenlijk haar kant op moeten trekken. In de vierde leg kon ze in 24 pijlen geen setpijlen creëren en een leg later had ze aan 21 pijlen niet genoeg. Hunt ging er met de set vandoor, maar Ashton wist zich op te richten in de vierde set.
Dankzij een 101 finish en een schitterende 11-darter dwong Ashton een beslissende set af. De dameswereldkampioene kon de voorsprong pakken in de vijfde set, maar knoeide vanaf 55 door de single 15 te missen en kreeg vervolgens maar één kans op tops. Die werd gemist, waarna Hunt met een 17-darter de leiding pakte. The Hunter kwam vervolgens op 2-1 en leek zich op te kunnen maken voor een beslissende leg. Echter miste Ashton drie pijlen op dubbel 8 voor 2-2, waarna Hunt met een 120 check-out de winst opeiste.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
𝙎𝙃𝘼𝙉𝙂𝙃𝘼𝙄 𝙏𝙊 𝙒𝙄𝙉 𝙄𝙏
Adam Hunt and Lisa Ashton produce an incredible contest there, with Hunt just edging the deciding set, sealing the win with a brilliant 120 checkout!
📺Last up 👉 Glen Durrant v Diogo Portela