Steve Beaton heeft de dertiende Players Championship op zijn naam geschreven. De Engelsman versloeg Gary Anderson in de finale met 6-3.
'The Bronzed Adonis' kende een ijzersterke dag met overwinningen op Matthew Dennant (6-0), Keegan Brown (6-4) en Robert Owen (6-2) om de laatste zestien te bereiken.
Vervolgens werden ook Dave Chisnall (6-4) en Kirk Shepherd (6-0) aan de kant geschoven. Bij de laatste vier werd Rob Cross, eerder verantwoordelijk voor de uitschakeling van Peter Wright, met 6-3 verslagen.
In de finale startte Beaton fantastisch met een 125 finish en een 12-darter. Drie legs later nam de voormalig Lakeside-kampioen een 4-1 voorsprong op Anderson. De Schot kon nog terugkomen tot 5-3, maar zag vervolgens Beaton zijn eerste PDC-titel in bijna vier jaar tijd pakken.
De Nederlandse spelers kenden een teleurstellende dag. Enkel Vincent van der Voort wist de derde ronde te halen. 'Fast Vinnie' verloor met 6-3 van Wright.
https://twitter.com/Winmau/status/876170520085114880