Callan Rydz genoemd voor functie minister-president in Zwitserland: ''Iemand moet het doen, toch?''

PDC
zaterdag, 27 september 2025 om 7:00
callan rydz 2
Callan Rydz heeft vrijdagmiddag in Basel eindelijk zijn eerste overwinning van het Euro Tour-seizoen geboekt. De Engelsman was in de openingsronde van de Swiss Darts Trophy veel te sterk voor Connor Scutt: 6-1, met een imponerend gemiddelde van 100,47.
Rydz begon furieus. Met een 56-finish hield hij zijn eigen leg en brak Scutt in de tweede leg met een 13-darter. Na drie legs stond het al 3-0 dankzij een 14-darter van de man uit Bedlington. Scutt liet zich pas in de vierde leg voor het eerst gelden met een schitterende 158-finish en een 12-darter, maar dat bleek slechts een korte opleving.
Voor de tweede keer in de partij werkte Rydz een 56-finish weg en liep zo uit naar 4-1. Met een 12-darter en 14-darter in de laatste twee legs maakte hij het vervolgens overtuigend af voor een 6-1 eindstand.
“Ik wist niet dat het een ton-plus gemiddelde was, maar daar neem ik elke dag genoegen mee,” reageerde Rydz met een glimlach. “Connor en ik hadden backstage nog wat gelachen en gegrapt. Ik zei: het kan me eigenlijk niet schelen wat de uitslag is, ik wil de Ryder Cup kijken, die is net begonnen. Dus het was mooi om er met een overwinning vandoor te gaan. En als ik zo kan spelen, kan ik iedereen bedreigen.”
Opmerkelijk genoeg had Rydz na zijn halvefinaleplaats hier in Basel vorig jaar zes opeenvolgende Euro Tour-toernooien gespeeld zonder een wedstrijd te winnen. “De laatste was tegen Daryl in België,” blikte hij terug.
“Daryl is een goede vriend van me en we stonden na afloop backstage te lachen. Ik wist dat hij me nog nooit had verslagen, dus we maakten backstage al grappen: ‘Waarom doe je dat nu tegen mij?’ Ik zei ook op het podium: ‘Ik dacht dat we vrienden waren.’ Maar het was geweldig om te zien dat hij me eindelijk eens wist te kloppen. Natuurlijk wil ik elke wedstrijd winnen, maar ik mag Daryl graag en het was een geweldige partij om onderdeel van te zijn.”
Het Zwitserse publiek sloot de Engelsman direct in de armen. “Iemand moet het doen, toch? Nee, bedankt, geweldig!” grapte Rydz nadat hij een bordje had gespot met de tekst “Kellen Ritz for Bundesrat”, de Zwitserse variant van ‘Rydz moet minister-president worden’.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading