Zondag worden de laatste twee toernooien van het seizoen gespeeld op de PDC Challenge Tour 2019. De inzet is WK-plaatsing voor de winnaar van de ranking, terwijl de nummers één en twee een PDC Tour Card ontvangen.
Bovendien mogen de nummers drie tot en met tien meedoen aan de UK Open in maart 2020. Momenteel is de eerste plek in handen van Callan Rydz, die zaterdagavond
zijn tweede titel van het seizoen veroverde. Jesus Noguera volgt op de tweede plek met 350 pond achterstand.
Cameron Menzies staat op de derde plek met 150 pond minder dan Noguera. Berry van Peer is op plek zeven de eerste Nederlander met 4350 pond. De Brabander heeft zondag vermoedelijk een titel nodig om in aanmerking te komen voor positie in de top twee van het klassement.
Het Challenge Tour-circuit staat open voor spelers die meededen aan de Q-School, maar geen Tour Card hebben gewonnen. Op deze tour zijn startbewijzen voor de Pro Tour 2019 en Tour Cards voor 2020 en 2021 te verdienen.
De hoogstgeplaatste spelers op de PDC Challenge Tour Order of Merit komen daarnaast in aanmerking voor de reserveplekken op de Players Championships. De nummer één en twee op de Challenge Tour-ranking krijgen aan het einde van het seizoen een PDC Tour Card aangeboden voor de twee daaropvolgende seizoenen.
Klik hier voor meer informatie over de Challenge Tour.