In aanloop naar de World Cup of Darts gaat het vooral over de Engelse topfavorieten Luke Humphries en Luke Littler, de nummers één en twee van de wereld. Peter Wright is echter vastbesloten om met het Schotse team te voorkomen dat de beker net als vorig jaar naar Engeland gaat.
"Laat ze maar praten over die twee," zegt Wright strijdbaar. "Als we elkaar pas in de finale kunnen treffen, laten we dan hopen dat het zover komt en dan laten wij zien wie de baas is."
Wright vormt dit jaar opnieuw een koppel met zijn landgenoot Gary Anderson, met wie hij in 2019 al eens de titel veroverde. Ook in 2021 won Snakebite het toernooi, toen aan de zijde van John Henderson. Ondanks het feit dat hij al enkele jaren meedraait, is de drang om zijn land te vertegenwoordigen nog altijd springlevend.
"Ik ben me aan het voorbereiden op de Matchplay, op het WK, en uiteraard ook op de World Cup of Darts. Ik en Gaz (Anderson, red.), we zijn goed aan het trainen. Nu moet het alleen nog daar op het podium gebeuren."
Voor Wright blijft het bijzonder om aan de zijde van Anderson te mogen spelen. "Je kunt het aan elke darter vragen, je land vertegenwoordigen is speciaal. Maar om het dan ook nog te doen met een van de beste Schotse darters aller tijden? Dat is echt uniek. Ik kijk tegen hem op, hij geeft me zelfs zenuwen. Hij is briljant."
De Schotten beginnen vanwege hun topnotering pas in de tweede ronde, en kijken vol vertrouwen uit naar hun eerste optreden. Toch lijkt het erop dat veel ogen vooral gericht zijn op Engeland. Met Humphries en Littler in bloedvorm voorspellen veel analisten een Engelse titel nog voor het toernooi goed en wel begonnen is.
Wright trekt zich daar weinig van aan. "De media mogen zeggen wat ze willen. Iedereen praat over Humphries en Littler, alsof ze de beker al in handen hebben. Maar wij laten onze daden op het podium spreken."
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.