Danny Noppert is er niet in geslaagd om voorbij de eerste ronde te komen op de World Matchplay. De 33-jarige darter uit Joure ging in de eerste ronde van het prestigieuze toernooi in Blackpool onderuit tegen James Wade.
Het verschil tussen de Nederlander en de Engelsman zat hem vooral in de dubbels. Noppert gooide slechts 29.4 procent van zijn pijlen op de dubbels raak, terwijl Wade een finishpercentage van 45.5 procent liet noteren.
In het begin van de wedstrijd deelde Wade al direct twee enorme tikken uit. Noppert miste een pijltje om zowel de eerste als de tweede leg te winnen. Wade strafte deze missers af door 96 en 88 uit te gooien, waardoor hij een 2-0 voorsprong nam. Met een 16-darter kwam 'The Machine' daarna op 3-0. Een 15-darter bracht de stand vervolgens op 4-0.
Pas in de vijfde leg lukte het Noppert om op het scorebord te komen. Met een 77 finish haalde hij zijn eerste leg binnen. Noppert miste daarna vier kansen om de achterstand terug te brengen tot 2-4, alvorens Wade de dubbel 1 raakte voor 5-1.
Die marge behield Wade door onder meer een 13-darter te gooien voor een 7-3 voorsprong. Noppert begon daarna aan een comeback door met een 14-darter en een 88 finish aan te sluiten tot 5-7. Hij mocht daarna aanleggen voor 6-7, maar met drie pijlen in de hand werd de dubbel 12 niet gevonden. Wade bracht de voorsprong daarna op 8-5 met een 14-darter.
Wade kwam daarna niet meer in de problemen. Met Noppert op ruime achterstand maakte de linkshandige darter 9-5 met een 16-darter, alvorens de elfvoudig major-winnaar de wedstrijd besloot met een 14-darter.
De tegenstander voor Wade in de tweede ronde van de World Matchplay is al bekend. De ervaren Engelsman gaat het opnemen tegen titelverdediger Nathan Aspinall. 'The Asp' won zaterdagavond in de eerste ronde met 10-8 van Luke Woodhouse.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.