Dave Chisnall hoopt zijn beste vorm terug te vinden in aanloop naar de Belgium Open. De nummer negen van de wereld kende een moeilijke start van het seizoen en wil zich herpakken om zijn plek in de top 16 van de PDC Order of Merit veilig te stellen.
Chisnall werd in de vijfde ronde van de UK Open uitgeschakeld door Krzysztof Ratajski. Daarnaast leed hij een verrassende nederlaag in de eerste ronde van de World Masters tegen de Schot Cameron Menzies (3-1). Ook op het WK ging hij er in de tweede ronde uit, wat bijdroeg aan een stroef begin van 2025.
De darter uit Morecambe gaf in een interview met Kwiff toe teleurgesteld te zijn in zijn prestaties en werkt hard om zijn vorm terug te vinden. “De UK Open was opnieuw een teleurstellend toernooi, vergelijkbaar met vorig jaar toen ik in de eerste maanden ook geen echte vorm kon vinden. Ik moest diep gaan om Ricky Evans te verslaan, maar tegen Krzysztof Ratajski was ik de oorzaak van mijn eigen ondergang. Hij is de laatste tijd een lastige tegenstander voor mij geweest.”
Chisnall verloor met 10-8 van Ratajski en wees op cruciale missers voor de tweede pauze als oorzaak van zijn nederlaag. “Als je dubbels mist, begint de druk zich op te bouwen. Gemiddeldes van 85 en 90 zijn simpelweg niet goed genoeg op dit niveau, en dat moet ik verbeteren.”
Ondanks zijn mindere tv-resultaten heeft Chisnall de afgelopen jaren wel aangetoond dat hij één van de beste spelers is op de Pro Tour. De voorbije twee seizoenen besloot hij telkens de Pro Tour Order of Merit als nummer één. Sinds 2023 won hij vier Players Championship-titels en vijf EuroTour-toernooien, wat zijn dominantie op de Pro Tour onderstreept.
Op de trainingsbaan loopt het goed, maar dat vertaalt zich nog niet naar het podium. “Op de oefenbaan klikt alles, maar op het podium lukt het nog niet. Mijn eerste pijl landt vaak te laag in de T20, waardoor ik moet switchen en door het bord heen speel. Ik moet een paar goede resultaten boeken om niet verder te zakken op de ranglijst. Het belangrijkste is om in de top 16 te blijven en dan tegen april een titel te winnen.”
Chisnall richt zich nu op de Belgium Open en hoopt daar de trofee aan zijn palmares toe te voegen. “Er zijn geen makkelijke wedstrijden op dit niveau. Ik kijk niet graag vooruit in het schema, maar als ik de finale wil halen, zal ik een paar grote namen moeten verslaan.”
Hij begint zijn toernooi tegen de Ricardo Pietreczko, met mogelijk daarna een clash tegen Nathan Aspinall. Vervolgens zijn Luke Littler of Gary Anderson de mogelijke tegenstanders. “Het wordt zeker geen gemakkelijke opgave. Het niveau is enorm hoog, maar dat hoort erbij. Hopelijk kan ik zondag die trofee in ontvangst nemen.”