"De droom was er altijd al" - Stefan Bellmont is de eerste Zwitserse PDC Tour Card-houder

PDC
dinsdag, 18 november 2025 om 6:00
Stefan Bellmont
Met drie imposante titels op de Challenge Tour en een historische PDC Tour Card op zak, beleefde Stefan Bellmont in 2025 het beste jaar uit zijn carrière. Waar hij in 2024 al een glimp liet zien van zijn potentiële doorbraak door één Challenge Tour-titel te pakken, ging de Zwitser in het daaropvolgende seizoen een forse stap verder.
Met zeges in toernooi 5, 14 en 23 kroonde de inmiddels 35-jarige darter zich tot nummer één op de Challenge Tour Order of Merit – en daarmee tot de eerste Zwitser ooit die een PDC Tour Card veroverde. Het leverde hem bovendien deelname op aan zowel de Grand Slam of Darts als het WK Darts, waarmee hij zijn naam definitief vestigde op het internationale dartspodium.

“Ik ging voor plek twee – dat het zó zou uitpakken had ik nooit verwacht”

Intussen blikte 'Belli', zoals hij in dartsland bekendstaat, terug op zijn imposante seizoen. “Ik ben blij dat het zo perfect heeft uitgepakt,” vertelt hij aan Dartsnieuws.com. “Ik ging de laatste Challenge Tour in met het idee dat ik gewoon de tweede plaats moest pakken. Dat leek realistisch. De droom van een Tour Card was er wel, maar het WK-ticket voelde veel zekerder. Daar kon eigenlijk niet veel meer misgaan. Dat gaf rust.”
Die rust bleek cruciaal. Bellmont begon het jaar uitstekend, haalde in het openingsweekend meteen de finale en won kort daarna Challenge Tour 5. Dat bleek de opmaat naar meer. “Je voelt vanaf het begin dat je meedoet om de top. Daardoor kon ik ook vrijwel elk Players Championship-toernooi spelen als vervanger. Dat was een mooie bonus, maar ik zag het vooral als extra speelmogelijkheid.”

Spanning tot het einde – maar Bellmont bewaart de controle

De doorslag viel pas bij het voorlaatste Challenge Tour-toernooi. Bellmont wist precies wat er op het spel stond, maar hield het hoofd koel. “Natuurlijk voelde ik de druk,” legt hij uit. “Maar die lag net zo goed bij de andere spelers. Iedereen in de top vijf of zes wist dat elke wedstrijd telde. Uiteindelijk ging het erom dat ik me op mijn eigen spel zou focussen. Dat lukte.”
Die focus leverde hem opnieuw een toernooizege op – en daarmee de zekerheid van een Tour Card. Toch was de tank na die beslissing vrijwel leeg. Bellmont speelde later die dag nog het afsluitende toernooi en bereikte knap de laatste 16. “Na de winst was de batterij echt een beetje leeg. Ik had tien minuten pauze voordat het volgende toernooi begon. Toen dacht ik bij mezelf: ‘Kom op, doe wat je kan’. Dat ik nog zo ver kwam voelde als de bevestiging dat alles klopte, ook al merkte ik dat ik fysiek en mentaal moe werd.”

Ervaring op de Pro Tour: voordeel of juist niet?

In 2025 speelde Bellmont vrijwel alle Players Championship-toernooien als ‘invaller'. Je zou denken dat die ervaring hem een belangrijke voorsprong geeft wanneer hij in 2026 officieel als PDC Tour Card-houder terugkeert, maar de Zwitser nuanceert dat beeld. “Het helpt misschien een beetje dat ik de sfeer ken en weet hoe het eraan toegaat, maar het is geen voordeel. Het voelde voor mij als een extraatje. De druk lag vooral bij de mannen mét een Tour Card. Ik kon vrij spelen. Volgend jaar is dat anders: dan wil ik zelf constanter presteren en klimmen op de Order of Merit.”
Ook op organisatorisch vlak verandert er veel. Met een Tour Card mag Bellmont nu alle European Tour-kwalificaties spelen, iets wat hem vorig jaar ontzegd bleef. “Dat betekent dat je vaker onderweg bent. Als je je kwalificeert, kan een week er opeens heel anders uitzien. Dinsdag Players Championship in Engeland, daarna meteen door naar Boedapest of waar dan ook. Het hoort erbij.”
stefan bellmont
Stefan Bellmont in actie

Stap voor stap naar de top

Bellmont dankt zijn doorbraak aan een duidelijke en consequente aanpak: stap voor stap bouwen aan vooruitgang, zonder zichzelf te verliezen in grootse dromen. “Vier jaar geleden had ik hetzelfde doel: de PDC Tour Card. Anders hoef je niet naar Q-School te gaan,” vertelt hij. “Maar ik heb altijd bewust kleine doelen gesteld. Een constant niveau halen, European Tour-debuut, Players Championships, titels op de Challenge Tour. Als je terugkijkt zie je een duidelijke lijn: elk jaar een stapje verder. En nu sta ik hier.”
Met de PDC Tour Card binnen bereik voor twee jaar, richt Bellmont zijn vizier op financiële stabiliteit op de Order of Merit. “Ik wil zoveel mogelijk geld binnenhalen, simpel gezegd. Maar ik leg mezelf niet onnodig druk op. Over twee jaar kijk ik waar ik sta.”

Zwitserland in opmars: Bellmont als boegbeeld

Bellmonts doorbraak betekent veel voor de Zwitserse dartsscene. Als drijvende kracht achter een trainingscentrum en een herkenbaar gezicht binnen de nationale dartswereld, ziet hij hoe het niveau in zijn land stijgt. “Ik weet dat ik het boegbeeld ben,” zegt hij zonder omwegen. “Maar er zijn zeker tien tot twintig Zwitserse spelers die het niveau hebben om internationaal mee te doen.”
Hij ziet de toekomst positief in, zeker nu meerdere Zwitsers zich voorbereiden op Q-School. “Of het genoeg is voor een PDC Tour Card voor een van hen weet ik niet, maar ik hoop het echt. Als twee Zwitsers een Tour Card winnen, zou dat fantastisch zijn voor onze sport.” Namen laat hij niet onbenoemd: Alex Fehlmann, Marcel Hirzel, Marcel ‘Cello’ Walpen en het jonge talent Ansh Sood ziet hij als voorbeelden van spelers die een stap kunnen zetten.

Voor het WK: kalmte en mentale kracht

Bellmont begint binnenkort aan het WK Darts, zijn tweede optreden op het grootste podium in darts. Veel verandert er niet qua trainingsregime. “Ik wil niet overtrainen,” benadrukt hij. “Ik oefen met een paar trainingspartners, soms alleen in mijn club. Daarnaast praat ik regelmatig met mijn mental coach. Dat helpt me om gefocust te blijven. Ik ben op de goede weg.”
Tot slot spreekt Bellmont met zichtbaar gevoel over de steun die hij ontvangt. “Het hele team om me heen voelt als familie: mijn partner, mijn manager, mijn sponsors. Toen ik terugkwam van de Challenge Tour stonden er op het vliegveld zo’n 25 mensen op me te wachten. Dat zegt alles. Ik kan ze alleen maar bedanken.”
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading