“De teleurstelling is groot, maar mijn carrière is nog niet voorbij” - Florian Hempel blijft strijdvaardig na verlies van PDC Tour Card
PDC
Afgelopen maandag stond de dartswereld volledig in het teken van twee belangrijke momenten: de loting voor het WK Darts 2026 én de beslissende kwalificatieronde voor de laatste plekken op het prestigieuze toernooi in Alexandra Palace. Terwijl voor spelers als José de Sousa en Tavis Dudeney alles op het laatste moment alsnog de goede kant op viel, eindigde de dag voor anderen in mineur. Eén van de grootste verhalen: Florian Hempel verliest na vijf jaar zijn PDC Tour Card.
Een dag die carrières maakte… en brak
De Tour Card Holder Qualifier geldt ieder jaar als een van de meest zenuwslopende dagen op de dartskalender. Voor sommige spelers is het de laatste kans op een WK-ticket; voor anderen de laatste mogelijkheid om hun plek op het professionele circuit veilig te stellen. Dit jaar lag er extra veel druk op de schouders van Florian Hempel. De Duitser, die sinds 2021 zijn plaats op de Tour heeft weten te behouden, bevond zich voorafgaand aan de kwalificatie al in de gevarenzone.
Zijn eerste ronde tegen Robert Grundy werd uiteindelijk beslissend. Een 7–4 nederlaag betekende dat Hempel niet alleen zijn laatste kans op een WK-deelname verspeelde, maar ook bevestigde dat hij na het komende wereldkampioenschap uit de top-64 van de wereldranglijst valt—de magische grens voor het behoud van een PDC Tour Card. Hempel eindigt op de 70e plek in de virtuele race, en dat is simpelweg niet voldoende.
“De teleurstelling is enorm”
Kort na zijn verlies ging Hempel in gesprek met DAZN. De emoties zaten nog hoog, en dat was in zijn woorden duidelijk te horen:
“De teleurstelling zo kort na de kwalificatie is natuurlijk enorm. Ik had veel gepland, was in een goede bui en had eigenlijk heel goed geoefend. Maar toen het ‘Game on!’ was, zat mijn hoofd op een heel andere plek en was de druk van het seizoen of de PDC Tour Card gewoon te groot.”
Hempel gaf daarbij aan dat zulke seizoenen onderdeel zijn van het leven als profdarter, maar dat het nooit makkelijk wordt:
“Het kan niet elk jaar gebeuren dat je boven de streep eindigt.”
Zijn zelfreflectie is kenmerkend voor de manier waarop Hempel de afgelopen jaren in de dartswereld heeft gestaan: eerlijk, nederig en altijd strijdlustig.
Lees ook
Vijf seizoenen vol hoogte- en dieptepunten
Tijdens het interview blikte Hempel ook terug op zijn eerste hoofdstuk als PDC-prof. De Duitser kende zijn grootste momenten op de grote podia, waaronder natuurlijk het WK in 'Ally Pally', waar hij onder andere een memorabele overwinning boekte op Dimitri Van den Bergh.
“De afgelopen vijf jaar waren indrukwekkend voor mij. Ik heb veel hoogtepunten en veel dieptepunten meegemaakt. Ik heb veel mooie momenten meegemaakt, maar ook veel moeilijke momenten.”
Zijn sterke prestaties op vooral het WK en zijn reputatie als gevaarlijke outsider maken het verlies van zijn PDC Tour Card voor veel dartsfans een pijnlijke domper.
Focus op Q-School: “Mijn carrière is nog niet voorbij”
Ondanks de teleurstelling kijkt Hempel alweer vooruit. Opgeven staat niet in zijn woordenboek:
“Mijn professionele carrière is nog niet voorbij. Q-School is begin januari, dus nu moet ik me vol gas voorbereiden – helaas niet op het WK, maar op het heroveren van mijn PDC Tour Card en dan ben ik voor twee jaar terug op tour.”
Het doel is helder: terugkeren naar de Pro Tour en opnieuw bouwen aan zijn positie binnen de PDC. Hempel heeft vaker laten zien dat hij onder druk kan presteren, en Q-School staat bekend als dé plek waar veerkracht en mentale kracht het verschil maken.

Florian Hempel in actie
Wat betekent dit voor het Duitse darts?
Het verlies van Hempel’s PDC Tour Card is ook een klap voor de snel groeiende dartscommunity in Duitsland. Spelers als Gabriel Clemens, Martin Schindlern, Niko Springer en Ricardo Pietreczko dragen de fakkel, maar Hempel was jarenlang een vaste waarde in de subtop en een belangrijke speler voor het Duitse dartslandschap. Zijn verdwijnen van de Tour (al is het hopelijk tijdelijk) laat een gat achter.

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Blijft toch een vorm van de dag spel....en een gelukje bij de loting.. die kwalificatie toernooien....Jrob107-11-2026
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026
- Haha ... Hij heeft het wiel wéér uitgevonden. Op andere schoenen opeens presteren ... hoe verzint hij hetMart15207-11-2026
- Hoeveel is er te verdelen, ondanks dat het geen rankingtoernooi is ?captainchaos06-11-2026
- Hmmm Kuivenhoven weer 64ste op de Post WC Oom...gamberetti06-11-2026
- Ach ja zolang hijzelf erin gelooft is het prima toch 👍👍ikzelf heb d’r weinig vertrouwen in dat het nog goed komt met hem in het prof circuitDoubletrouble06-11-2026
- RvB: "Het blijft zo dat mensen opeens wedstrijden gaan winnen als ze mijn kop zien" Nee, zijn kop (innerlijk) zorgt ervoor dat hij de wedstrijden vaak bij voorbaat, of na een paar legs, al verloren heeft. En na zoveel jaar nog steeds het gevoel hebben dat anderen tegen hém alles gooien en tegen anderen gooien ze helemaal niks meer. Onzin! En dat hij nu het verhaal over zijn schoenen weer in de publiciteit gooit...Hij leert het nooit. Hoe vaak hebben we hem in het verleden al niet gehoord? Hou dat toch voor je! Ik hou mijn hart vast als hij straks een keer op blote voeten gaat oefenen en het blijkt een keer goed te vallen...Zijn schoenen verplicht bij de PDC...? 😉167-167-16706-11-2026
- Jeetje wat wordt er matig/ slecht gegooidgamberetti06-11-2026
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026





