Het deelnemersveld voor de BetVictor
World Cup of Darts 2025 is compleet. In totaal zullen 40 landen van 12 tot en met 15 juni in Frankfurt strijden om de prestigieuze titel en een prijzenpot van maar liefst £450.000. Afgelopen weekend wisten Litouwen en Finland zich als laatste te plaatsen via de PDC Nordic & Baltic ProTour in het Finse Vääksy.
Voor Litouwen is Darius Labanauskas, voormalig kwartfinalist op het WK, opnieuw van de partij. Hij vormt voor het zevende jaar op rij een duo met Mindaugas Barauskas. De Finnen worden vertegenwoordigd door Teemu Harju en routinier Marko Kantele, net als in 2024.
Naast deze landen zijn ook de overige Scandinavische en Baltische tickets verdeeld. Andreas Hyllgaardshus (Denemarken), Valters Melderis (Letland) en Kent Jøran Sivertsen (Noorwegen) hebben zich verzekerd van deelname na hun prestaties op ProTour Events 7 en 8 van de PDC Nordic & Baltic Tour. Sivertsen wordt de teamgenoot van Cor Dekker, de geboren Nederlander die inmiddels in het bezit is van een Noors paspoort. Hyllgaardhus gaat spelen met Benjamin Reus, en Melderis vormt een duo met Madars Razma.
Voor landen waarvan spelers zijn opgenomen op de PDC Order of Merit, zoals Engeland, Nederland en Wales, worden de definitieve koppels pas later bekendgemaakt. Die worden vastgesteld na afloop van Players Championship 16, dat dinsdag wordt gespeeld. Voor Spanje, Gibraltar en Hongarije vinden binnenkort nog nationale kwalificatietoernooien plaats, waarna ook daar de duo’s worden gevormd.