Duitsland heeft voor een gigantische stunt gezorgd op de World Cup of Darts. Martin Schindler en Ricardo Pietreczko versloegen het onklopbaar geachte Engeland, met de nummers één en twee van de wereld - Luke Humphries en Luke Littler - in de rangen. Duitsland zegevierde uiteindelijk met 8-4 en neemt het in de kwartfinales op tegen Australië.
In een zinderende sfeer in de Eissporthalle in Frankfurt zorgden Schindler en Pietreczko voor het vooraf onmogelijk gewaande: Engeland kloppen. Geholpen door hun thuispubliek zorgden ze voor een enorme stunt.
"Dit is geweldig", opent Schindler in gesprek met dartsnieuws.com. "Ik ben heel trots op wat we gepresteerd hebben. De World Cup of Darts is een speciaal toernooi en dat bleek vanavond opnieuw. Ik zei vooraf al dat Engeland niet onklopbaar was en zo is vanavond gebleken. De sfeer in de zaal was geweldig, dat gefluit en boegeroep hoeft niet voor mij, maar verder heb ik er echt van genoten."
"Ik zag de loting voor de achtste finales op televisie en toen Engeland uit de trommel kwam dacht ik: verdorie, waarom wij", zegt Pietreczko. "Maar zoals al Martin al aangaf wisten we dat het moeilijk ging worden, maar geloofden we zeker in onze kansen."
Duitsland treft in de kwartfinales Australië, dat makkelijk won van Argentinië. "Onze zege tegen Engeland is slechts één wedstrijd", zegt Schindler. "Uiteindelijk telt alleen de eindzege en daarom gaan we dit snel achter ons laten en volledig focussen op de wedstrijd tegen Australië. Het maakt uiteindelijk ook niet uit tegen wie we spelen, we weten dat we van iedereen kunnen winnen als we ons beste niveau halen."
"Het zou geweldig zijn om dit toernooi te winnen", aldus Pietreczko. "Maar het geloof is zeker aanwezig dat dit mogelijk is. De chemie tussen Martin en mezelf is bijzonder goed, wij staan allebei met bijzonder veel vertrouwen op het podium."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.