
Nathan Aspinall heeft zich op bijzondere wijze in de geschiedenisboeken van de European Tour gespeeld. De Engelsman is namelijk de enige speler die erin is geslaagd om een Euro Tour-toernooi te winnen als nummer acht van de plaatsingslijst. Wat zijn prestatie nog indrukwekkender maakt, is dat hij dit kunststukje zelfs twee keer wist te flikken.
De eerste keer dat Aspinall deze unieke prestatie leverde, was tijdens het European Darts Trophy van 2025, het tweede evenement van dat seizoen. Als nummer acht geplaatst begon hij het toernooi zonder de status van topfavoriet, maar gedurende het weekend groeide hij in zijn spel en wist hij uiteindelijk iedereen te verrassen door de titel te grijpen. Waar veel spelers onder druk bezwijken in de beslissende fases van een toernooi, bleek Aspinall juist op zijn best wanneer het er echt toe deed.
Huzarenstukje herhaald
Dit jaar herhaalde hij dit huzarenstukje tijdens de German Darts Grand Prix, het vierde Euro Tour-evenement van het seizoen. Opnieuw begon hij als achtste geplaatste speler en opnieuw wist hij zich langs een sterk deelnemersveld te knokken. In de finale was 'The Asp' met 8-5 te sterk voor de Nederlander Danny Noppert.
Wat deze prestatie extra bijzonder maakt, is dat meerdere grote namen er niet in slaagden om als nummer acht geplaatst een Euro Tour-titel te veroveren. Zo strandde Michael van Gerwen in 2024 tijdens het tweede Euro Tour-toernooi zonder de hoofdprijs, net als Dirk van Duijvenbode een jaar eerder. Ook Rob Cross in 2022 en Peter Wright in 2019 konden hun status als achtste geplaatste speler niet omzetten in toernooiwinst.
Lees ook
Daarmee heeft Aspinall zich onderscheiden in een lijst met absolute topspelers, wat zijn prestatie alleen maar meer glans geeft. In een sport waar de marges klein zijn en de concurrentie moordend is, bewijst hij dat plaatsing niet alles zegt en dat doorzettingsvermogen en vorm op het juiste moment doorslaggevend kunnen zijn.
Weekje rust
De European Tour ligt dit weekend even stil en trekt zich opnieuw op gang in het weekend van 17, 18 en 19 april. Dan vindt in het Duitse Sindelfingen de European Darts Grand Prix plaats. Gary Anderson begint aan dat toernooi als titelverdediger, nadat hij vorig jaar in de finale met 8-0 te sterk was voor Andrew Gilding.
Nathan Aspinall is the only player to win a Euro Tour tournament seeded #8 and he did it twice!
— TheRedBit 🔴 (@TheRedBit180) April 7, 2026
#8 seed in Euro Tour Finals
✅ Aspinall (2026, ET4)
✅ Aspinall (2025, ET2)
❌ van Gerwen (2024, ET2)
❌ van Duivenbode (2023, ET2)
❌ Cross (2022, ET2)
❌ Wright (2019, ET6)

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Serieus? Het was vandaag een waanzinnige dartsdag met allerlei beslissingen en verhalen, en jullie plaatsen een artikel over een nutteloos demonstratietoernooi, wat ook nog eens een week geleden gespeeld is.. schandalig.Flaphead05-11-2026
- Ja, ik mis de info over meneer ChatGPTFlaphead05-11-2026
- Of dit pareltje: "Wessel Nijman heeft de Players Championship Order of Merit als nummer één afgesloten. De Nederlander is daardoor de hoogst geplaatste speler tijdens de Players Championship Finals."Flaphead05-11-2026
- Wel jammer dat Morris geschiedenis schrijft, maar er 2 foto's van Humphries in het artikel staan... En waar zijn de artikelen over de PCF-seeding, de ProTour-eindstand waarmee de 80 Tourcard-deelnemers aan het WK bekend zijn, het bizarre verhaal van Plaisier en zoveel meer verhalen van/na vandaag. Kom op jongens!Flaphead05-11-2026
- Ja ik was weg omdat ik me eerlijk gezegd teveel irriteerde aan de AI-artikelen, de fouten erin en wat te weinig inhoudelijk commentaar. Maar dan zit ik een vriendin alleen maar te bestoken met nerd-comments :P Op zo'n belangrijke dartsdag als vandaag besloot ik dan toch maar de boel onder te blaffen hier ;)Flaphead05-11-2026
- "Daarmee onderstreept de Players Championship-serie opnieuw haar reputatie als een van de meest meedogenloze onderdelen van het PDC-circuit." Hoe krijg je het verzonnen............gamberetti05-11-2026
- Goed dat je weer terug bent, Flappie🌞🙂 Nou JeSuis nog ...gamberetti05-11-2026
- Ik snap dat er vanuit de Nederlanders wordt gedacht (doe ik ook), maar behalve het verlies van Wattimena en Noppert mogen de tegenstanders toch ook belicht worden: twee Tourcardloze darters in de halve finale! Komt ook niet elke week voor. Dat samen met de darter die een heerlijke comeback maakt en na 1 TC-jaar in de top 64 staat, en met de weer teruggewonnen nummer 2 van de wereld. Leuk veld voor de laatste vier. En laten we niet vergeten dat er een Grand Slam-plek te verdienen is.Flaphead05-11-2026
- Kan me zo maar voorstellen dat Bram, Mats of Pieter bezig is met een artikel over de 'loting' van de PC Finals... Het is geen loting... maar een seeding... bij deze .. alvast... mosterd voor de maaltijd.gamberetti05-11-2026
- Dat zijn sowieso allemaal goede adviezen, het is duidelijk dat ik niets meer kan betekenen, dus inderdaad moet ik verder met mijn leven. Met dit deed me wel even heel erg pijn en het steekte me dat Barry Hearn dit erbij durft te halen. Sorry dat ik jullie allemaal met mijn levensverhaal loop te vermoeien.Hiddo05-11-2026







