Gary Anderson plaatste zich donderdagavond voor het tweede opeenvolgende jaar voor de kwartfinales op de Grand Slam of Darts. 'The Flying Scotsman' rekende in de tweede ronde af met Stephen Bunting (10-6).
De eerste vijf legs van de partij tussen Anderson en Bunting gingen met de darts mee. Anderson wist vervolgens een 120 finish te produceren in de leg van Bunting en kwam zo op een 4-2 voorsprong. Met twee 13-darters liep Anderson vervolgens uit naar een 6-2 voorsprong, alvorens het zelfs 8-2 werd met twee 15-darters. Bunting weigerde het hoofd in de schoot te werpen en vocht zich in de derde sessie enigszins terug in de wedstrijd. Met twee 15-darters en een 44 finish kwam Bunting terug tot 8-5.
''Het was geen hele hoogstaande wedstrijd van mij en Stephan. In de eerste tien legs miste hij veel dubbels, dat is waarom ik 8-2 voor stond na tien legs. Ik wil heel graag het niveau van de vloertoernooien op het podium laten zien. In de eerste wedstrijd lukte dat, maar daarna is het rap bergafwaarts gegaan. Elke wedstrijd is anders, maar je probeert het wel altijd. Ik doe dit al 30 jaar, dus ik weet hoe het is om dubbels te missen. Ik heb veel toernooien verloren door dubbels te missen. Vanavond wist ik dat mijn dubbels niet goed gingen en die van Stephen waren net zo slecht'', zei Anderson na afloop tegen de pers.
Op zaterdagavond gaat Anderson het in de kwartfinales opnemen tegen Gian van Veen, die momenteel een toernooigemiddelde van maar liefst 107.98 heeft. ''Hopelijk gooit hij zaterdag 63 gemiddeld. Dan moet het wel lukken'', grapt Anderson. ''Die jongen is hartstikke goed, maar dat geldt voor meer jonge spelers die doorkomen. Binnenkort gaat er een grote verschuiving plaatsvinden op de ranking.''
De Schot was echter wel vergeten dat het format omhoog gaat van best of 19 naar best of 31 legs. ''Dan heb ik wellicht een probleem. Deze jonge gasten spelen 24/7 darts. Ze spelen altijd, dus best of 31 is geen probleem voor ze. Voor de oude garde ligt dat anders.''
De tweevoudig wereldkampioen had een dag voor zijn wedstrijd tegen Bunting een bezoek gebracht aan Specsavers. Anderson had voor het toernooi een nieuwe bril gekregen, maar hij vond de glazen te sterk. ''Ik speelde beter toen ik het bord niet kon zien'', lacht Anderson. ''Maar ze hebben het opgelost, en ik kan weer goed zien. Ik heb geen wazig zicht meer.''
Anderson werd tot slot ook gevraagd naar zijn mening over de wedstrijd tussen Mike de Decker en Luke Littler. 'The Real Deal' werd hevig uitgefloten door het publiek, en werd daardoor uit zijn spel gehaald. De Belg verspeelde een 8-4 en 9-7 voorsprong en verloor uiteindelijk met 10-9 van de 17-jarige Littler.
''Mike had die wedstrijd moeten winnen en ik denk dat Littler daar ook zo over denkt'', stelt Anderson. Mike zal de komende dagen wel kwaad zijn, en proberen dit volgende week recht te zetten in Minehead (bij de Players Championship Finals, red.). We praten allemaal over Littler, maar Mike de Decker is ook een geweldige speler.''
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.