Voor
Gian van Veen is het
WK Darts voor het tweede jaar op rij op een grote ontgoocheling uitgedraaid. Nadat hij vorig jaar in zijn openingswedstrijd verloor van
Man Lok Leung, was deze keer
Ricardo Pietreczko de boosdoener.
Van Veen had de hele wedstrijd moeite om zijn eerste pijl in de tripel 20 te krijgen. "Dat was eigenlijk het verhaal van deze wedstrijd", zegt hij tegenover Viaplay. "Het lag aan mijn eerste pijl, daar kon ik niet op bouwen. De switch naar andere getallen ging ook niet lekker. Ongelofelijk. De laatste tijd vlogen de 180-scores er in en nu gooide ik er maar eentje. Dat zegt wel genoeg."
Gian van Veen moet na één wedstrijd al afdruipen op het WK Darts
"Ik was niet goed genoeg", vervolgt Van Veen. "Ik wist van tevoren dat hij (Pietreczko, red.) finishend goed was, dus scorend moest ik de betere zijn. Maar dat was ik niet. Ik voelde me zo goed vooraf, maar het mocht niet zo zijn.
Tegenslag
Van Veen baalt er dan ook enorm van dat hij opnieuw strandt in zijn eerste opdracht op het WK Darts. "Dit is een tegenslag, honderd procent. Ik heb een plan liggen waar ik naartoe wil in mijn carrière. Daar hoort ook een WK bij. Lig je er weer in de eerste partij uit... Er is werk aan de winkel, maar het komt goed."