Gerwyn Price was geprikkeld door verrassende uitslagen: ''Ik wilde niet in dat rijtje komen''

PDC
zaterdag, 28 juni 2025 om 18:00
gerwyn price
Gerwyn Price heeft zich vrijdagavond overtuigend geplaatst voor de kwartfinales van de US Darts Masters in New York. In een sfeervolle sessie in de Big Apple liet 'The Iceman' zich van zijn beste kant zien met een knappe 6-2 overwinning op de Amerikaan Adam Sevada, vergezeld van een gemiddelde van 102,47 en zes maximale scores.
Maar achter de glimlach en het sterke optreden zat meer. Price gaf na afloop toe dat hij zich extra gemotiveerd voelde door de verrassende zeges van de Noord-Amerikanen Danny Lauby en Jason Brandon eerder op de avond.
"Ik wilde de negatieve spiraal stoppen," zei Price tegen Online Darts. "Twee jongens hadden al verloren voor mij, en ik wilde niet in dat rijtje komen. Dat prikkelt je als speler. Ik wist: ik moet hier een statement maken."
Dat statement kwam er. De Welshman leek zelfs op weg naar een negendarter, maar die poging kwam na zeven perfecte darts ten einde. Toch bleef Price rustig, herpakte zich en domineerde de rest van de partij.
"Ik dacht dat ik prima speelde," analyseerde hij. "Op 2-2 baalde ik wel even, ik had daar misschien al 3-1 voor moeten staan. Ik zette hem daarna goed onder druk, en dat was ook de bedoeling. De negendarter had ik écht graag willen raken, maar het belangrijkste was winnen. En dat is gelukt."
Opvallend was ook de sfeer in de zaal. Waar Price in het verleden geregeld te maken kreeg met boegeroep, kreeg hij dit keer juist bijval van het publiek. "Het publiek was geweldig. Neutraal, maar in fases zelfs echt achter mij. Dat heb ik het afgelopen jaar steeds meer gevoeld. Als je goed speelt, negendarters probeert te raken en het publiek meeneemt, dan krijg je dat ook terug. En dat is mooi."
De overwinning betekent dat Price nu mag uitkijken naar een absolute kraker tegen Michael van Gerwen, die later op de avond Leonard Gates met 6-1 versloeg. "Ik had een zwaardere partij verwacht," gaf Price toe over zijn duel met Sevada. "Maar ik zette hem zo onder druk dat hij ging missen. De Amerikanen en Canadezen worden beter, daar is geen twijfel over mogelijk. Maar ik ben er klaar voor."
Claps 0bezoekers 0

Net Binnen

Meest Gelezen