Gian van Veen is dit jaar één van de Nederlandse deelnemers op het WK Darts die voor het eerst het magische podium in Alexandra Palace mag betreden. Na een uitstekend debuutjaar op de Pro Tour wist hij zich eenvoudig te plaatsen voor het belangrijkste toernooi van het jaar.
Van Veen haalde dit seizoen twee kwartfinales op de Euro Tour, bereikte een Pro Tour-finale, won zes toernooien op de Development Tour en stond in de finale van de PDC World Youth Championship. Bovendien haalde Van Veen de halve finales op het EK Darts door onder andere Michael van Gerwen te verslaan.
In gesprek met de PDC kijkt de darter uit Poederoijen trots terug op zijn jaar. ''Ik ben enorm trots op wat ik heb gepresteerd. Als iemand mij van tevoren had gezegd dat ik dit zou presteren, dan had ik die persoon in z'n gezicht uitgelachen. Natuurlijk heb ik wat tegenslagen gekend, maar het is over het geheel een zeer positief seizoen geweest en hopelijk kan ik deze lijn doortrekken in 2024.
Van Veen won in januari 2023 zijn Tour Card, waardoor hij binnen twee jaar een positie in de top-64 van de wereldranglijst moet bemachtigen om in 2025 zijn Tour Card te behouden. Na minder dan één jaar slaagde Van Veen hier al in. Inmiddels staat hij 45ste op de PDC Order of Merit en lonkt na het WK Darts een intrede in de top-40 van de ranglijst.
En dat terwijl Van Veen in het verleden al tweemaal te maken had met darteritus, de nachtmerrie van elke darter. ''Ik had enkele wedstrijden waarin ik bijna in huilen uitbarstte omdat ik mijn pijl niet kon loslaten'', zo herinnert Van Veen zijn strijd tegen darteritus twee jaar geleden.
''Ik had er veel moeite mee en ik vond het niet meer leuk om te darten omdat het te veel energie kostte. Desondanks wist ik nog steeds goede gemiddeldes te gooien. Op de Challenge Tour heb ik er kwartfinales en halve finales mee gehaald, terwijl ik op de Development Tour zelfs een titel heb gewonnen met darteritus. Ik voelde mij wel schuldig dat ik mijn tegenstanders ermee hinderde, maar ik bleef winnen en mijn zelfvertrouwen groeide omdat ik won. Dus op een bepaalde manier heeft het mijn carrière uiteindelijk geholpen''
Op maandag 18 december gaat Van Veen tegen Man Lok Leung uit Hong Kong zijn debuut maken op het WK Darts. Het wordt de eerste keer dat hij in Alexandra Palace komt, want de 21-jarige Nederlander is er als fan ook nog nooit geweest.
''Ik wilde er altijd pas heengaan als ik daar zelf zou gaan spelen. Het wordt geweldig. Ik kijk er naar uit om voor het eerst door die deuren heen te lopen. Ik denk dat ik nu de ervaring heb om op het podium te spelen en alles wat daarbij komt kijken. We zullen zien hoe het gaat daar.''
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
🗣️ "If someone had said I will achieve what I have achieved, I would probably have laughed in their face!"
Gian van Veen opens up on meeting his idols, overcoming dartitis and making his mark ahead of his Paddy Power World Darts Championship debut! 👇