De Engelsman
Dave Chisnall is het nieuwe seizoen begonnen met hernieuwde moed en motivatie, maar de ervaren darter steekt zijn zelfkritiek niet onder stoelen of banken. Na een teleurstellend jaar erkent ‘Chizzy’ dat zijn niveau lange tijd ondermaats is geweest.
Goede start op Belgian Darts Open
Tijdens het
Belgian Darts Open in Wieze liet Chisnall echter een eerste teken van beterschap zien. In de openingsronde rekende hij overtuigend af met Thibault Tricole: 6-2. Met een gemiddelde van 94,59 toonde hij zich efficiënt op de belangrijke momenten, al was hij na afloop niet volledig tevreden over zijn optreden.
“Ik voelde me goed aan het begin, ook al verloor ik de eerste leg,” verklaarde Chisnall. “Daarna pakte ik een mooie voorsprong van 5-1. Ik was relaxed… misschien wel iets té relaxed. Ik nam mijn voet een beetje van het gas.”
Die eerlijkheid typeert de 45-jarige Engelsman, die al geruime tijd worstelt met zijn vorm. Het afgelopen seizoen bleef hij ver verwijderd van zijn gebruikelijke niveau. Als voormalig top 10-speler wist hij in 2025 geen enkele titel te pakken en strandde hij op geen enkel groot rankingtoernooi in de kwartfinales. Voor een speler met zijn palmares en scorend vermogen is dat een opvallende terugval.
Flink wat gewicht verloren
“Ik geef het niet de schuld van het afvallen,” benadrukte
Chisnall, doelend op het feit dat hij de afgelopen maanden flink wat gewicht verloor. “Ik heb gewoon een jaar lang slecht gespeeld. Echt slecht. Maar ik werk er hard aan om terug te komen op mijn beste niveau.”
Die arbeid vertaalt zich vooral in extra trainingsuren. Waar hij eerder misschien kon teren op zijn natuurlijke scorend vermogen, lijkt Chisnall nu bewuster bezig met zijn voorbereiding. “Ik train thuis veel meer nu. Het kan alleen maar beter gaan. Slechter kan bijna niet,” klonk het met een vleugje zelfspot.
Toch zijn er voorzichtig positieve signalen. In de eerste Players Championship-toernooien van het jaar haalde Chisnall al tweemaal de kwartfinales, wat aangeeft dat zijn basisniveau nog altijd aanwezig is. De overwinning in Wieze kan dan ook een belangrijke opstap zijn richting meer vertrouwen op het podium.
Dave Chisnall treft Chris Dobey in de tweede ronde van het Belgian Darts Open
In de volgende ronde wacht echter een stevige test. Daarin neemt Chisnall het op tegen landgenoot Chris Dobey, een speler die de afgelopen jaren juist een sterke ontwikkeling heeft doorgemaakt en zich inmiddels tot de subtop van de wereld mag rekenen. Een overwinning zou Chisnall niet alleen een plek in de derde ronde opleveren, maar ook een duidelijk signaal zijn dat hij op de weg terug is.
Voorlopig blijft de Engelsman echter realistisch. Zijn focus ligt niet op titels of grote prestaties, maar op het herwinnen van zijn oude niveau. “Het belangrijkste was vandaag winnen en doorgaan naar morgen. Chris is reekshoofd in de volgende ronde en de druk ligt dus bij hem, ik kan vrijuit spelen", besloot hij.
Met die instelling en hernieuwde werklust lijkt Chisnall vastbesloten om zijn mindere periode achter zich te laten. De vraag is nu of hij die stijgende lijn kan doortrekken tegen Dobey en de rest van het seizoen.