''Het is niet Premier League-waardig'' - Gian van Veen hard voor zichzelf na teleurstellende avond in Ahoy

PDC
vrijdag, 17 april 2026 om 11:30
Gian van Veen (3)
Voor Gian van Veen had zijn eerste optreden in de Premier League Darts in Rotterdam Ahoy het hoogtepunt van zijn seizoen moeten worden. In plaats daarvan bleef vooral teleurstelling over. De Nederlander was niet opgewassen tegen Luke Humphries en moest een pijnlijke nederlaag slikken op een avond waar hij jarenlang van had gedroomd.
Van Veen keek al weken uit naar zijn thuisavond in Rotterdam. Tien jaar geleden zat hij nog als fan op de tribune toen de Premier League voor het eerst neerstreek in Ahoy. Nu stond hij zelf op het podium, als speler en als onderdeel van het eliteveld. Toch kon dat bijzondere decor de sportieve teleurstelling niet verzachten. “Het was mooi om mee te maken en het is een herinnering die je altijd bijblijft'', maar het was geen mooie, zei hij na afloop bij Viaplay.
Van Veen haalde een gemiddelde van 93, maar kwam gedurende de partij tekort tegen Humphries. Vooral zijn scorend vermogen baart hem zorgen. De Nederlander gaf na afloop eerlijk toe dat zijn huidige niveau al langer onder de maat is. “Dit is wel mijn niveau de laatste tijd. Scorend is het niet goed genoeg. Daar baal ik van. Ik ben hard aan het werk, maar het betaalt zich nog niet uit.”
Voor een speler die maandenlang indruk maakte op de grote podia, is dat een harde constatering. Van Veen behoort tot de grootste Nederlandse talenten en bewees met zijn WK-finaleplaats al dat hij zich met de wereldtop kan meten. Juist daarom komt de huidige terugval hard aan.

Problemen na operatie

De dip lijkt samen te hangen met de fysieke problemen waarmee Van Veen recent kampte. Enkele weken geleden moest hij de speelavond in Dublin missen vanwege een operatie aan nierstenen. Sindsdien loopt het stroef.
In vier speelrondes na zijn terugkeer verloor hij drie keer direct zijn openingswedstrijd. Zelf ziet hij duidelijk een verband tussen de ingreep en zijn huidige prestaties. “Het gebeurt nu al een aantal weken, sinds de operatie is het niet beter gegaan. Het is niet Premier League-waardig.”
Dat de Nederlander zichzelf publiekelijk zo streng beoordeelde, zegt veel over zijn drive en ambities. Van Veen wil niet alleen deelnemen aan de Premier League, hij wil zich er ook laten zien. Juist daarom doet de huidige situatie hem zoveel pijn.
“Dat doet me heel veel pijn. Als je een uitnodiging krijgt voor de Premier League, wil je alles laten zien en wil je je beste spel laten zien. De eerste weken ging het goed, de weken erna een stuk minder. Maar het hoort erbij en ik blijf vechten. Ik blijf mijn best doen en het komt wel goed.”
Hoewel Van Veen beseft dat herstel tijd kost, merkt hij ook dat de urgentie groeit. De competitie nadert de beslissende fase en punten worden steeds belangrijker. Daardoor wordt wachten op verbetering lastiger. “Ik gun mezelf de tijd, maar het wordt wel tijd dat het beter gaat.”
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading