"Het verschil met vroeger is dat hij niet langer met een mindere prestatie wegkomt" - Wayne Mardle trekt conclusies na uitschakeling van Michael van Gerwen
Ook voor Wayne Mardle, zelf voormalig halve finalist op het WK en tegenwoordig actief als commentator en analist bij Sky Sports, kwam de uitschakeling als een enorme verrassing. "Het gebeurt niet vaak dat Michael tegen lager geplaatste spelers verliest. Als hij geklopt wordt op een WK is dat meestal door een topspeler."
"Maar Michael was onherkenbaar tegen Williams. Hij speelde zo enorm wisselvallig, dit was niet de Michael die we gewoon zijn. Anderzijds is het wel knap dat Williams het wist af te maken. Voor hem is het pas de eerste keer dat hij zo ver geraakt op een WK, maar hij leek geen last te hebben van de zenuwen."
Williams neemt het in de halve finales op tegen Luke Humphries. "Als hij hetzelfde niveau haalt als tegen Van Gerwen heeft hij zeker een kans. Al weet Luke ook wel wat voor een grote kans dit is om de WK-finale te halen, hij had gerekend op een duel met Van Gerwen en dan is, hoe je het ook draait of keert, Williams toch van een andere orde. Al ben ik er zeker van dat er van onderschatting geen sprake zal zijn."
Conclusies trekken
Mardle trekt ook de nodige conclusies na de uitschakeling van Van Gerwen. "Het gebeurt meer dan vroeger dat Michael zo'n mindere wedstrijd heeft op een groot toernooi. Het verschil met vroeger is dat het niveau tegenwoordig zo hoog ligt dat hij er niet langer mee wegkomt."
"De uitschakeling van Michael zorgt er wel voor dat dit een enorme kans is voor de andere resterende spelers om wereldkampioen te worden. Ik ben benieuwd wie hier het meest rustig onder blijft om die kans te grijpen."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
🤯 Williams stuns Van Gerwen
💪 Humphries powers through
💥 Dream lives on for Littler
😳 Cross wins Dobey epic
What a day of quarter-final action at Alexandra Palace! 🍿