Luke Humphries staat voor het eerst in zijn carrière in de halve finales van het WK Darts. 'Cool Hand Luke' was in de kwartfinales met 5-1 te sterk voor Dave Chisnall.
Humphries en Chisnall verdeelden de eerste twee sets netjes onder elkaar, maar daarna stoomde Humphries door naar een 5-1 overwinning. "Dit voelt heel goed", zegt hij. "Mijn doel voor aanvang van het WK was om minstens de halve finales te halen, nadat ik eerder al driemaal de kwartfinales had bereikt."
Door de uitschakeling van diverse topspelers ligt de tabel wijd open. "Klopt, maar iedereen die in de halve finales staat heeft zijn plaats daar meer dan verdiend."
Humphries neemt het in de halve finales op tegen Scott Williams. "Ik ga hem zeker niet onderschatten, ik heb zijn wedstrijd tegen Michael van Gerwen bekeken en hij heeft die gewoon verdiend gewonnen."
De 28-jarige Engelsman haalde 103.50 gemiddeld. "Het was belangrijk om heel goed te spelen. Mijn eerdere wedstrijden op dit WK waren niet altijd geweldig en anders blijf je toch met twijfels zitten of je met matig spel ook wereldkampioen kan worden."
"Maar als ik dit niveau kan aanhouden, dan heb ik een grote kans om wereldkampioen te worden", vervolgt Humphries. "Het helpt ook dat ik een heel sterk jaar achter de rug heb, daardoor ben ik sowieso met veel vertrouwen aan dit WK begonnen."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
🗣️ " Being world number one is fantastic but I could be world number one for 3 weeks. If I'm World Champion I'm that forever"
🔥 @Lukeh180 is now just 2 wins away from the holy grail but he has his eyes focused
Listen in full now 🎥👇🏻
youtu.be/M6jQWYUfCuk?si…