Volgens
Nathan Aspinall heeft de waanzinnige opkomst van
Luke Littler darts een nieuw gouden tijdperk ingeluid. Toch benadrukt ‘The Asp’ dat Littler slechts het begin is. Hij ziet van dichtbij dat er een hele generatie jonge talenten staan te popelen om door te breken.
Ondanks zijn nederlaag tegen Luke Humphries in de finale van de Premier League Play-offs in de O2 Arena, blijft Littler op koers om alleen al in de eerste helft van 2025 een duizelingwekkend prijzengeld van één miljoen pond binnen te halen. De impact van Littlers succes reikt inmiddels ver voorbij de oche. De sport wint razendsnel aan populariteit, en de spelers worden meer en meer het middelpunt van aandacht van fans en beroemdheden.
Aspinall, die in de halve finale werd uitgeschakeld door de latere kampioen Humphries, merkte het zelf ook op. “Iedereen is geobsedeerd door darts,” vertelde hij. “Deze week was ik op de golfdag van James Maddison (middenvelder van Tottenham Hotspur) en iedereen wilde met mij praten over darts.”
“Ik keek om me heen, voetballers, acteurs, zakenmensen, iedereen sprak met mij omdat iedereen van darts houdt. Het maakt niet uit of je een celebrity bent, een ondernemer, van een arbeiderswijk komt, een kind bent, man of vrouw, iedereen is op dit moment gek van darts.”
Aspinall erkent dat Littler een enorme rol speelt in deze opleving, maar benadrukt dat het succes breder gedragen wordt. “We weten allemaal dat we veel aan Luke te danken hebben, maar ook aan de rest van de jongens die week in, week uit op de Premier League en de European Tour schitteren.”
Met zijn achttien jaar wordt Littler nu al de ‘Tiger Woods van het darts’ genoemd, een magneet voor publiek en sponsors. Toch waarschuwt Aspinall voor overhaaste conclusies.
“Luke Littler wint niet alles,” zegt hij. “Er is Humphries, en anderen winnen ook majors. Ik denk niet dat Luke het circuit domineert zoals Michael van Gerwen dat enkele jaren geleden deed, maar hij is pas één jaar bezig. Laten we eens kijken waar hij staat over twaalf, achttien maanden, of twee jaar.”
En volgens Aspinall is Littler geen unicum. “Geloof me, er zijn nog zoveel meer Luke Littlers in de maak. Het is echt bizar. Ik heb er al velen gezien bij mijn eigen dartsacademie.”
De financiële vooruitzichten binnen het darts zijn eveneens rooskleurig. “We hebben dit jaar al een flinke salarisverhoging gekregen, en ik zie het voorlopig niet stoppen. Ik ben nog maar 33, maar vergeleken met wat eraan komt, voel ik me al een oude man.”
Aspinall gelooft dat hij deel uitmaakt van een generatie die langzaam wordt afgelost door een nieuwe lichting jonge, onbevreesde darters. “Wij zijn waarschijnlijk de laatste generatie zoals we die kennen, daarna wordt het overgenomen door al die kids die eraan komen, zonder angst.”