Phil Taylor heeft zijn pijlen definitief ingeruild voor een boormachine en een bouwhelm. De zestienvoudig wereldkampioen is momenteel druk bezig met de bouw van zijn eigen café in Stoke-on-Trent en geniet zichtbaar van zijn nieuwe leven buiten de dartswereld.
De inmiddels 65-jarige Engelsman helpt actief mee aan de bouw van Taylor’s Bar, een horecazaak die zijn naam draagt en deel uitmaakt van een groter project met onder meer een camping, een kinderpark en zelfs een kinderboerderij. Taylor grapte inmiddels dat hij tegenwoordig eerder bekendstaat als “The Power Drill” dan als “The Power”. De voormalig wereldkampioen voelt zich duidelijk thuis op de bouwplaats.
“Een graafmachine besturen is makkelijk, makkelijker dan een auto rijden, en ik vind het geweldig”, vertelde Taylor
aan GiveMeSport. “Ik ben gewoon lekker aan het werken. Ik ben bezig geweest met bekistingen maken en helpen met het plaatsen van hekken, omdat ze vlak bij de pub een kinderboerderij willen bouwen.”
De plannen rondom het project zijn opvallend uitgebreid. Taylor somde moeiteloos op wat bezoekers straks kunnen verwachten. “Shire-paarden, geiten, eenden voor de vijver, fazanten en een speelpark voor de kinderen.”
Handen vuil maken
Waar veel topsporters na hun carrière moeite hebben om een nieuw ritme te vinden, lijkt Taylor zijn draai snel gevonden te hebben. De Engelsman benadrukt dat hij absoluut geen type is om stil te zitten.
“Ik hou ervan om buiten in de frisse lucht bezig te zijn en iets fysieks te doen. Mijn tijd in darts is geweest. De sport is verder gegaan zonder mij en dat is prima. Ik vind het fijn om mijn handen vuil te maken en iets om handen te hebben.”
Taylor geeft toe dat het leven na een topsportcarrière lastig kan zijn als er geen nieuwe uitdaging volgt. “Ik ben geen kantoormens en ik was nooit van plan om na mijn pensioen helemaal niets meer te doen. Dat kan zwaar zijn.”
Hoewel hij zichzelf niet als fulltime bouwvakker ziet, geniet hij zichtbaar van het werk. “Ik zou niet zeggen dat ik dit fulltime doe, maar ik geniet er echt enorm van.” Daarbij ontdekte Taylor spieren waarvan hij naar eigen zeggen niet eens meer wist dat hij ze had. “Ik gebruik nu spieren die ik al veertig jaar niet gebruikt heb. In het begin was het behoorlijk zwaar en had ik overal pijn, maar het is net als naar de sportschool gaan. Je lichaam went eraan.”
Definitief afscheid van darts
Taylor domineerde het darts meer dan drie decennia lang. Met 87 majortitels en liefst zestien wereldtitels schreef hij geschiedenis als de succesvolste speler ooit.
Toch maakt de Engelsman duidelijk dat een terugkeer naar het darts er absoluut niet meer inzit. Sterker nog, hij bezit naar eigen zeggen niet eens meer een eigen set darts.
“Ik heb niet eens meer een set darts. Ik oefen zeker niet meer. Er liggen ergens nog wel wat pijlen, maar ik speel niet meer. Ik ben klaar met darts.” Opvallend genoeg hangt er in Taylor’s Bar wél een dartbord, al wordt dat voorlopig niet door de eigenaar zelf gebruikt. “Er hangt een dartbord in de pub, maar ik gebruik het niet.”
Na jarenlang geleefd te hebben onder de felle lampen van Alexandra Palace en de iconische Circus Tavern, lijkt Taylor vooral rust gevonden te hebben in het Engelse platteland. “De pub is een geweldige plek. Er is bier, eten, entertainment en quizavonden. Van alles eigenlijk.”
Ook de omgeving kan de dartslegende duidelijk bekoren. “Het uitzicht is prachtig en er staat ook nog een oude Romeinse kerk in de buurt. Dat is toch net iets mooier dan Ally Pally en de Circus Tavern.”