Nederland blijft het geweldig doen op de World Cup of Darts. Danny Noppert en Gian van Veen veegden de vloer aan met Schotland en wonnen met 8-0. Na drie wedstrijden hebben de Nederlanders nog altijd geen enkele leg verloren op deze World Cup of Darts. In de kwartfinales wacht een duel met Tsjechië.
Het Nederlandse duo haalde een 100+ gemiddelde, het eerste land dat daar deze World Cup of Darts in slaagde. Schotland, met voormalig wereldkampioenen Gary Anderson en Peter Wright werd afgeslacht.
"Wat een geweldig gevoel", opent Noppert tegen dartsnieuws.com. "Ik wil vooral veel krediet geven aan Gian, hij speelde fenomenaal. Ik ben heel gelukkig dat ik hier samen met hem een team mag vormen. De Schotten haalden misschien niet hun beste niveau, wij hadden ook het voordeel dat we de voorbije dagen al twee wedstrijden speelden."
"Dat is inderdaad een enorm voordeel geweest", vult Van Veen aan. "Het scheelde uiteindelijk niet zoveel tussen ons en Noord-Ierland wie het vierde reekshoofd zou zijn. Maar ik zei toen al dat het misschien beter was dat we de groepsfase moesten spelen, dan heb je toch meer wedstrijdritme en ben je al een beetje gewend aan de omstandigheden."
Vertrouwen
"Ik voel me heel goed naast Danny", vervolgt de 23-jarige Poederoijenaar. "Hij geeft me veel vertrouwen. Ik had eerder in een individuele wedstrijd nog nooit gewonnen van Gary of Peter, dat speelde toch een beetje in mijn hoofd. Maar Danny nam alle druk bij me weg."
Nederland heeft na drie wedstrijden zestien legs gewonnen en nog geen één verloren. "Vooraf lachte ik er met Danny nog over, maar ik had eerlijk gezegd nooit gedacht dat dit na Schotland nog steeds het geval zou zijn.
Wereldtitel
Mede door de verrassende uitschakeling van Engeland groeien de kansen van Nederland om de eindzege te pakken op deze World Cup of Darts. "Oh maar we dachten vooraf al dat we kans maakten hoor", zegt Noppert. "We weten immers tot wat we in staat zijn."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.