Krzysztof Ratajski heeft zondagavond de
European Darts Open 2026 op zijn naam geschreven. De Pool leek lange tijd op weg naar een eenvoudige overwinning, zag
Jermaine Wattimena vervolgens een indrukwekkende comeback inzetten, maar herpakte zich op het beslissende moment. Dankzij vier gewonnen legs op rij trok Ratajski uiteindelijk met 8-6 aan het langste eind en veroverde hij zijn derde Euro Tour-titel.
Voor Wattimena eindigde daarmee een droomweekend net zonder hoofdprijs. De Nederlander bereikte voor het eerst in zijn carrière de finale van een Euro Tour-toernooi en vocht zich na een moeizame start zelfs terug naar een 6-4 voorsprong. De ontknoping viel echter alsnog in het voordeel van de ervaren Pool, die zijn perfecte finale-balans op de European Tour intact hield: drie finales, drie titels.
Voorafgaand aan de finale had Wattimena al een fraai parcours afgelegd. In de kwartfinales rekende hij in een uiterst spannende wedstrijd met Luke Woodhouse af. In dat duel ging iedere leg met de darts mee en moest een beslissende elfde leg uitkomst bieden.
Een fraaie 104-finish bracht Wattimena op matchpoint, waarna Woodhouse nog een beslissende leg wist af te dwingen. Daarin hield de Nederlander echter zijn zenuwen onder controle en besliste hij de wedstrijd via dubbel 2. Na afloop werd Wattimena zichtbaar emotioneel tijdens zijn televisie-interview. In de halve finales kende hij vervolgens een veel eenvoudigere partij. Tegen Damon Heta stormde hij naar een 4-0 voorsprong en gaf hij die marge niet meer uit handen. Via dubbel 5 stelde hij een overtuigende 7-3 overwinning veilig en plaatste hij zich voor zijn eerste Euro Tour-finale.
Ratajski knokt zich opnieuw terug
Ook Ratajski moest diep gaan om de finale te bereiken. In de kwartfinales maakte hij een einde aan de titelverdediging van Nathan Aspinall door de Engelsman met 6-4 te verslaan. De beslissende break kwam bij een 3-3 stand, waarna de Pool de partij via dubbel 4 in het slot gooide.
Zijn halve finale tegen Sebastian Bialecki bleek vervolgens een ware krachtproef. Ratajski keek al snel tegen een 3-0 achterstand aan, maar vocht zich knap terug. Met een 110-finish en een spectaculaire 170-finish trok hij de stand weer gelijk, waarna hij uiteindelijk met een gemiddelde van 100,40 via een 72-finish op dubbel 20 de overwinning veiligstelde: 7-5.
Sterke start van Ratajski in finale
In de finale begon Ratajski uitstekend aan de wedstrijd. Met een 48-finish hield hij direct zijn eigen leg, waarna hij via dubbel 20 de eerste break van de partij forceerde.
De Pool bleef de druk opvoeren. Een 180 in de derde leg zette Wattimena direct onder spanning. Nadat de Nederlander de bull miste, strafte Ratajski dat af via tops en liep hij uit naar een comfortabele 3-0 voorsprong.
Een nog grotere marge lag binnen handbereik, maar twee gemiste pijlen op dubbel 20 gaven Wattimena de kans om eindelijk zijn eerste leg te pakken. Toch bleef Ratajski voorlopig de betere speler. Met opnieuw een maximale score en een 52-finish herstelde hij de voorsprong naar 4-1.
Wattimena draait de finale volledig om
Vanaf dat moment kantelde de wedstrijd volledig. Wattimena begon meer ritme te vinden, hield zijn eigen leg in vijftien darts en liet met een vurige vuistpomp zien dat hij geloof bleef houden in een comeback.
In de daaropvolgende leg kreeg hij zijn eerste breakkans. Ratajski miste tops voor een 82-finish, waarna de Nederlander toesloeg via dubbel 20. Het publiek in Leverkusen voelde dat de wedstrijd volledig begon te kantelen. Wattimena maakte vervolgens ook 52 uit en trok de stand onder luid gejuich gelijk: 4-4. De Nederlander rook bloed.
Ratajski kreeg in de negende leg opnieuw kansen om zijn voorsprong terug te pakken, maar miste dubbel 7. Wattimena profiteerde optimaal en produceerde de mooiste finish van de finale. Via een fraaie 84-finish op de bull nam hij voor het eerst de leiding.
Ook de tiende leg ging naar de Nederlander. Ratajski kreeg liefst vijf kansen op dubbel 18, maar wist geen enkele te benutten. Wattimena bleef uiterst koelbloedig en gooide dubbel 2 voor zijn vijfde gewonnen leg op rij: 6-4.
Pool toont zijn ervaring
Een zesde opeenvolgende leg leek in de maak toen Wattimena een kans kreeg op tops om verder uit te lopen. Die kans liet hij echter onbenut. Dat bleek achteraf het kantelpunt van de finale. Ratajski overleefde de moeilijke fase door dubbel 6 te raken en bracht de achterstand terug tot 6-5. Vervolgens ontstond een rommelige twaalfde leg waarin beide spelers moeite hadden de dubbels te vinden.
Opnieuw liet Wattimena kansen liggen om zijn voorsprong vast te houden. Ratajski profiteerde uiteindelijk via dubbel 2 en bracht de stand weer volledig in evenwicht.
Vanaf dat moment nam de Pool het initiatief definitief over. Met een overtuigende eigen leg kwam hij voor het eerst sinds lange tijd weer op voorsprong: 7-6. Wattimena kreeg in de veertiende leg nog één mogelijkheid om een beslissende leg af te dwingen, maar miste eerst binnen dubbel 20 en daarna dubbel 10. Ratajski maakte vervolgens geen fout meer. Met 56 punten over stapte hij naar het bord en werkte de finish beheerst af, waarmee hij de overwinning met 8-6 veiligstelde.
Met een gemiddelde van 92,43 was de Pool uiteindelijk net iets constanter dan Wattimena, die bleef steken op 86,73. Na een achterstand van 6-4 won Ratajski de laatste vier legs van de wedstrijd en bekroonde hij een indrukwekkend toernooi met zijn derde Euro Tour-titel. Voor Wattimena bleef de eerste eindzege op de European Tour uit, al bewees de Nederlander met zijn eerste finale op dit podium opnieuw dat hij zich steeds nadrukkelijker tussen de Europese top meldt.