Jermaine Wattimena heeft ervoor gezorgd dat het EK Darts misschien wel de boeken in gaat als het meest knotsgekke major-toernooi ooit in de geschiedenis van de PDC. 'The Machine Gun' zorgde zondagmiddag bij de laatste acht voor een enorme surprise door wereldkampioen Luke Humphries met 10-4 te verslaan.
In navolging van Luke Woodhouse en Ritchie Edhouse is Wattimena de derde speler van buiten de top-32 die in de halve finale van het EK Darts in Dortmund staat. Ricardo Pietreczko kan daar nog als vierde bijkomen indien hij in de laatste kwartfinale weet te winnen van Danny Noppert, de laatste overgebleven speler uit de top-32.
Aan de overwinning van Wattimena was helemaal niets gestolen. Na eerdere zeges op Peter Wright (6-0) en James Wade (10-9) leverde hij een sterke wedstrijd af met een gemiddelde van 100.40 en een finishpercentage van 47.6 procent. Op alle facetten was hij beter dan Humphries, die leek aan te geven dat er een windvlaag op het podium heerste.
Wattimena plaatste in de eerste leg meteen al een break, maar moest die nog direct afstaan. Nadat beide mannen hun eigen leg hielden, kwam Wattimena na een 74 finish in de vijfde leg opnieuw een break voor.
Via een 14-darter in de zesde leg werd die break verzilverd. Humphries wierp 121 uit om aan te sluiten tot 121, maar zag de drie daaropvolgende legs allemaal naar Wattimena gaan. Met onder meer een 10-darter stond het 7-3 voor de Nederlander na de tweede sessie.
In de elfde miste Humphries twee pijlen op dubbel 16 om de spanning er nog enigszins in te houden. Wattimena faalde niet vanaf 58 en kwam daarna met een 13-darter op een 9-3 voorsprong. Humphries kon daarna nog één leg pakken, alvorens 'The Machine Gun' de sensatie compleet maakte met een 15-darter.
Op zondagavond gaat Wattimena het in de halve finales opnemen tegen Pietreczko of Noppert. De andere halve finale gaat tussen Woodhouse en Edhouse. De finale is later op de zondagavond.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
WATTIMENA IS IN DREAMLAND 🙌
He beats Luke Humphries 10-4 in a truly astonishing performance to reach the last four in Dortmund!
Unbelievable scenes here!
📺 bit.ly/EC24Live#ECDarts24 | QF