
Bijna kregen we een volledig Nederlandse finale op de German Darts Grand Prix van afgelopen weekend. Kevin Doets strandde echter in de halve finales tegen Nathan Aspinall en zag zo een finale tegen landgenoot Danny Noppert aan zijn neus voorbijgaan.
Recordcijfers
Toch heeft Doets indruk gemaakt op de German Darts Grand Prix. De 27-jarige Nederlander heeft zich bovendien in een bijzonder rijtje gespeeld op de European Tour door tien maximale scores in één wedstrijd te gooien.
De prestatie van Doets trok meteen de aandacht van dartsfans en kenners. Tien keer de maximale 180-score noteren in één wedstrijd is een zeldzaamheid, zelfs in het moderne darts waarin de gemiddelden steeds hoger liggen.
Hoewel de prestatie van Doets indrukwekkend is, staat hij dus niet alleen in de geschiedenisboeken. Peter Wright was in 2019 de eerste die deze grens wist te bereiken op de European Tour. Enkele jaren later, in 2023, volgde James Wade met eenzelfde huzarenstukje. De opmars van jong talent en de steeds hoger liggende standaard in de sport werden vervolgens onderstreept door Luke Littler, die in 2024 eveneens tien 180’ers in één wedstrijd gooide. Dave Chisnall voegde zich in 2025 bij dit selecte gezelschap.
Lees ook

Kevin Doets bereikte afgelopen weekend de halve finales op de German Darts Grand Prix
Bevestiging van enorme mogelijkheden
Dat Doets zich nu bij deze namen schaart, is een bevestiging van zijn potentie en zijn ontwikkeling binnen de professionele dartswereld. De Nederlander laat al langer zien dat hij over het scorend vermogen beschikt om het de absolute top lastig te maken, maar met deze prestatie zet hij zichzelf nadrukkelijk op de kaart.
De vraag is nu of Doets deze vorm weet vast te houden in de rest van het seizoen. Als hij zijn scorend vermogen kan combineren met constante finishes, zou dit wel eens het begin kunnen zijn van een definitieve doorbraak op de European Tour. Eén ding is zeker: met tien maximale scores in één wedstrijd heeft hij zijn naam stevig in de statistieken verankerd.
Actually he is the 5th player to do it. I missed James Wade and Peter Wright.
— TheRedBit 🔴 (@TheRedBit180) April 6, 2026
🏴 James Wade (2023 - ET10)
🏴 Peter Wright (2019 - ET10)

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Serieus? Het was vandaag een waanzinnige dartsdag met allerlei beslissingen en verhalen, en jullie plaatsen een artikel over een nutteloos demonstratietoernooi, wat ook nog eens een week geleden gespeeld is.. schandalig.Flaphead05-11-2026
- Ja, ik mis de info over meneer ChatGPTFlaphead05-11-2026
- Of dit pareltje: "Wessel Nijman heeft de Players Championship Order of Merit als nummer één afgesloten. De Nederlander is daardoor de hoogst geplaatste speler tijdens de Players Championship Finals."Flaphead05-11-2026
- Wel jammer dat Morris geschiedenis schrijft, maar er 2 foto's van Humphries in het artikel staan... En waar zijn de artikelen over de PCF-seeding, de ProTour-eindstand waarmee de 80 Tourcard-deelnemers aan het WK bekend zijn, het bizarre verhaal van Plaisier en zoveel meer verhalen van/na vandaag. Kom op jongens!Flaphead05-11-2026
- Ja ik was weg omdat ik me eerlijk gezegd teveel irriteerde aan de AI-artikelen, de fouten erin en wat te weinig inhoudelijk commentaar. Maar dan zit ik een vriendin alleen maar te bestoken met nerd-comments :P Op zo'n belangrijke dartsdag als vandaag besloot ik dan toch maar de boel onder te blaffen hier ;)Flaphead05-11-2026
- "Daarmee onderstreept de Players Championship-serie opnieuw haar reputatie als een van de meest meedogenloze onderdelen van het PDC-circuit." Hoe krijg je het verzonnen............gamberetti05-11-2026
- Goed dat je weer terug bent, Flappie🌞🙂 Nou JeSuis nog ...gamberetti05-11-2026
- Ik snap dat er vanuit de Nederlanders wordt gedacht (doe ik ook), maar behalve het verlies van Wattimena en Noppert mogen de tegenstanders toch ook belicht worden: twee Tourcardloze darters in de halve finale! Komt ook niet elke week voor. Dat samen met de darter die een heerlijke comeback maakt en na 1 TC-jaar in de top 64 staat, en met de weer teruggewonnen nummer 2 van de wereld. Leuk veld voor de laatste vier. En laten we niet vergeten dat er een Grand Slam-plek te verdienen is.Flaphead05-11-2026
- Kan me zo maar voorstellen dat Bram, Mats of Pieter bezig is met een artikel over de 'loting' van de PC Finals... Het is geen loting... maar een seeding... bij deze .. alvast... mosterd voor de maaltijd.gamberetti05-11-2026
- Dat zijn sowieso allemaal goede adviezen, het is duidelijk dat ik niets meer kan betekenen, dus inderdaad moet ik verder met mijn leven. Met dit deed me wel even heel erg pijn en het steekte me dat Barry Hearn dit erbij durft te halen. Sorry dat ik jullie allemaal met mijn levensverhaal loop te vermoeien.Hiddo05-11-2026







