Luke Littler, de jongste wereldkampioen ooit op 18-jarige leeftijd, kampt met een groeiend imago-probleem. Dat stelt voormalig profdarter Vincent van der Voort in de nieuwste aflevering van de podcast Darts Draait Door.
“Dat is zeker een probleempje, vooral omdat hij nog zo lang door moet,” aldus de ervaren Nederlander. Littler leek aanvankelijk vooral in Duitsland te worden uitgefloten, maar Van der Voort merkte afgelopen weekend in New York dat ook de Amerikaanse fans het jonge talent flink op de proef stelden. “Ik heb ‘m na afloop achter de schermen nog gezien. Hij was duidelijk niet blij. Hij heeft inmiddels wel een serieus probleem. Hij is alleen in Engeland populair, en zelfs daar niet overal. Buiten Engeland wordt hij vrijwel overal uitgefloten, ook in Amerika.”
Volgens Van der Voort is dit schadelijk voor het imago van Littler. “Er zal iets moeten gebeuren waardoor hij het publiek wat meer achter zich krijgt. Het is toch vervelend als je telkens overal komt en niemand je wat gunt.”
De 49-jarige Nederlander is het eens met presentator Damian Vlottes dat Littler zelf ook een aandeel heeft in de situatie. Door op het podium rare dingen te doen, zoals tijdens zijn partij tegen Jules van Dongen waarin hij 120 uitgooide met drie keer tops, wekt hij vaak irritatie op. Maar vooral zijn uitspraken zorgen soms voor verontwaardiging bij de fans. “De dingen die hij doet en zegt, helpen allemaal niet mee. Zo krijg je mensen tegen je.”
Van der Voort benadrukt dat Littler nog veel moet leren. “Het is zonde dat hij niet de juiste mensen om zich heen heeft die hem vertellen wat goed is om te doen en wat niet. Dat is erg belangrijk. Op je achttiende ben je nog lang niet uitgeleerd, ook al denk je dat soms wel. Later besef je dat je ouders in veel dingen toch gelijk hadden.”