Mario Vandenbogaerde schrijf geschiedenis - Pas vijfde Belg die Pro Tour-finale bereikt

PDC
woensdag, 01 oktober 2025 om 10:30
Mario Vandenbogaerde (1)
Het Belgische darts blijft zich stevig in de kijker spelen op het hoogste niveau. Met 'Super Mario' Vandenbogaerde heeft België er een nieuwe naam bij die zich in de geschiedenisboeken van de PDC Pro Tour nestelt. De 52-jarige West-Vlaming bereikte gisteren de finale van het 28e Players Championship van het jaar en werd daarmee de vijfde Belg ooit die zo ver wist te geraken op het prestigieuze Pro Tour-circuit, dat bestaat uit Players Championships (de vroegere UK Open Qualifiers worden hier ook bijgeteld) en Euro Tours.
Vandenbogaerde had in de finale zeker kansen om zijn eerste PDC-rankingtitel te veroveren, maar verloor uiteindelijk met 8-6 van Ryan Searle. Toch deed hij gouden zaken, zo is hij inmiddels verzekerd van kwalificatie voor de Players Championship Finals en komt het behoud van zijn PDC Tour Card steeds dichterbij.

In de voetsporen van grote namen

Met zijn finaleplaats schaart Mario zich in een bijzonder rijtje. Voor hem wisten namens België enkel Kim Huybrechts, Dimitri Van den Bergh, Mike De Decker en Ronny Huybrechts door te stoten tot de eindstrijd op de Pro Tour.
Kim Huybrechts is de Belgische recordhouder met 15 Pro Tour-finales, waarvan hij er vijf won. Dimitri Van den Bergh bereikte 9 finales en won er drie. Mike De Decker stond drie keer in een finale en won er één, terwijl Ronny Huybrechts ook drie finales speelde, maar telkens verloor.
En nu komt daar dus Mario Vandenbogaerde bij, die met zijn eerste finaleplaats meteen een nieuw hoofdstuk toevoegt aan het Belgische dartsverhaal.
Mario Vandenbogaerde in actie
Mario Vandenbogaerde in actie

Een verdiende beloning

De weg naar deze mijlpaal is er één van hard werken en doorzettingsvermogen. Vandenbogaerde heeft de afgelopen jaren stap voor stap zijn niveau opgekrikt en liet regelmatig mooie resultaten noteren, zonder dat die écht grote doorbraak er kwam. Vandenbogaerde behaalde in 2022 voor het eerst een PDC Tour Card, maar verloor die eind 2023. Begin 2024 heroverde hij meteen zijn PDC Tour Card en nu lijkt hij die wel te gaan behouden.
Met zijn finaleplaats bewijst hij dat hij de aansluiting met de wereldtop kan maken. Voor Vandenbogaerde persoonlijk is dit een belangrijke opsteker, maar voor het Belgische darts is het minstens even waardevol: het toont dat er naast de gevestigde waarden nog meer potentieel is.
Vandenbogaerde krijgt vandaag overigens alweer een nieuwe kans op een eerste PDC-rankingtitel. In Leicester wordt vanmiddag immers het 29e Players Championship van het jaar afgewerkt. Donderdag volgt dan nog het 30e toernooi.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading