Medische problemen dwingen Cameron Menzies noodgedwongen tot opgave tijdens wedstrijd tegen Ross Smith op de World Matchplay
PDC
De openingswedstrijd van de avond op de World Matchplay is al vroeg tot een abrupt einde gekomen. Cameron Menzies moest zijn partij tegen Ross Smith na drie gespeelde legs staken vanwege een medisch probleem. Smith schoot zijn tegenstander direct te hulp en begeleidde hem van het podium.
De wedstrijd begon op hoog tempo. Smith forceerde meteen een break met een knappe 11-darter, maar Menzies reageerde meteen door de rebreak te plaatsen. Vervolgens hield de Schot voor het eerst zijn eigen leg en kwam hij op een 2-1 voorsprong.
Bij de start van de vierde leg ging het echter plots mis. Menzies stapte meermaals terug voor hij de leg begon en maakte de scheidsrechter duidelijk dat hij niet verder kon. Smith aarzelde geen moment, liep naar zijn tegenstander toe en ondersteunde hem terwijl Menzies zichtbaar aangeslagen en hinkend het podium verliet.
Menzies kreeg direct medische verzorging en besloot zich terug te trekken uit het toernooi. Later werd bekend dat hij gelukkig wel aanspreekbaar is, maar dat hij niet meer in staat is om de wedstrijd uit te spelen.
Lees ook
Daarmee komt er een vroegtijdig einde aan zijn World Matchplay-campagne. De Schot had in de eerste ronde nog indruk gemaakt met een knappe overwinning op Luke Humphries, waarin hij onder meer een spectaculaire 170-finish produceerde.
Door de opgave van Menzies plaatst Ross Smith zich voor de volgende ronde. Hierdoor is de wedstrijd van Gian van Veen en Wessel Nijman vervroegd naar 20:50 Nederlandse tijd.
UPDATE
De PDC heeft woensdagavond een verklaring naar buiten gebracht over de gezondheidstoestand van Cameron Menzies, die zijn partij in de tweede ronde van de World Matchplay tegen Ross Smith noodgedwongen moest staken.
Volgens de toernooiorganisatie werd de Schot tijdens de wedstrijd onwel als gevolg van een te hoge bloeddruk. Daardoor werd hij duizelig en verloor hij uiteindelijk het bewustzijn.
PDC statement: Cameron Menzies pic.twitter.com/tPBaeNPSa0
— PDC Darts (@OfficialPDC) July 22, 2026
Na een onderzoek door het medische team dat aanwezig was in de Winter Gardens, werd vastgesteld dat Menzies voldoende was hersteld om terug te keren naar zijn accommodatie.
"Wij wensen Cameron het allerbeste toe en hopen hem snel weer in actie te zien", liet de PDC weten in de officiële verklaring.

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 4bezoekers 3
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026






