Glen Durrant werd in zijn carrière driemaal wereldkampioen bij de BDO. Na zijn overstap naar de PDC won hij in 2020 ook de Premier League Darts. 'Duzza' had tussen 2019 en 2022 een Tour Card, maar is momenteel actief als analist en commentator bij Sky Sports.
Durrant volgt de sport dus nog steeds van nabij en is in die optiek heel goed geplaatst om zijn licht te laten schijnen over
Michael van Gerwen. "Hij heeft momenteel die 'fear factor' niet meer over zich", zegt Durrant.
"Eerlijk gezegd was Michael de enige speler waar ik in mijn actieve carrière schrik van had om tegen te spelen. Dat heb ik tegen geen enkele andere speler ooit gehad, zelfs niet tegen de beste Gerwyn Price in 2019 en 2020. Michael had een speciaal aura van onoverwinnelijkheid over zich en dat boezemde de tegenstanders angst in."
Michael van Gerwen in actie
Nerveus
"Ik was ook altijd bijzonder nerveus als ik tegen Michael moest spelen", vervolgt de 54-jarige Engelsman. "Het was toch iemand naar wie je opkeek, hij was destijds de maat der dingen in de dartswereld. Een voorbeeld ook en iets wat je zelf ook wou nastreven."
De laatste grote zege van Van Gerwen dateert alweer van 2023, toen hij de Premier League Darts wist te winnen (dat jaar won hij ook de World Series of Darts Finals). Op de wereldranglijst staat hij momenteel derde, achter het ongenaakbare duo Luke Littler en Luke Humphries.
Techniek
"Ik zeg niet dat Michael zijn carrière over is", aldus Durrant. "Het zou immers typisch voor hem zijn om iets te vinden en terug aan te knopen met zijn resultatenvan weleer. Maar hij gaat wel moeten werken aan zijn techniek, zijn worp is immers veel minder soepel dan vroeger en dat breekt hem nu zuur op. Sowieso vind ik het geweldig hoe lang hij al meedraait aan de top."