Voormalig profdarter Matt Edgar heeft voor flink wat gespreksstof gezorgd met een opvallende uitspraak over twee van de grootste tienertalenten in de dartswereld. Volgens de Engelsman is de 15-jarige Schot
Mitchell Lawrie op dit moment verder dan
Luke Littler was op dezelfde leeftijd. Lawrie baart momenteel opzien in de WDF en is in die bond de nummer รฉรฉn van de wereld. Eind vorig jaar bereikte hij de finale op Lakeside, waar hij uiteindelijk verloor van Jimmy van Schie.
Lawrie maakt enorme indruk
Mitchell Lawrie, bijgenaamd โWee Soxโ, timmert de laatste maanden stevig aan de weg. Op de JDC Advanced Tour
gooide hij onlangs een negendarter in zijn met 4-1 gewonnen partij tegen Ethan Hawden. In zijn openingswedstrijd noteerde hij een indrukwekkend gemiddelde van 103 en uiteindelijk schreef hij het toernooi op zijn naam.
Alsof dat nog niet genoeg was, werd de jonge Schot eerder deze maand ook nog eens gekroond tot WDF-nummer รฉรฉn van de wereld. Dat dankte hij aan toernooizeges op zowel de Slovak Open als de Slovak Masters. Daarmee onderstreepte hij zijn status als een van de grootste talenten binnen het WDF-circuit.
Daarnaast schreef Lawrie geschiedenis door als eerste tiener ooit
de finale van het WDF-WK te bereiken. Eerder dit seizoen won hij ook al de Scottish Classic, wat zijn snelle ontwikkeling nog eens bevestigt.
Edgar: โOp dit moment verder dan Littlerโ
Matt Edgar, die tegenwoordig actief is als analist en podcaster, volgt de ontwikkeling van jonge spelers op de voet. Zo liet hij zich opvallend uit over de vergelijking tussen Lawrie en Littler. โMitchell Lawrie is op dit moment beter dan Luke Littler was op dezelfde leeftijd,โ aldus Edgar. โDat klinkt misschien als een grote uitspraak, maar als je puur kijkt naar het niveau dat Mitchell nu haalt, dan ligt dat hoger dan waar Luke stond toen hij 15 was.โ
Toch plaatste de Engelsman direct een belangrijke kanttekening. โGaat hij ook de hoogtes bereiken die Luke heeft bereikt? Dat betwijfel ik. Luke is een uniek talent. Voor mij is hij nu al iemand die uiteindelijk de top vijf beste spelers aller tijden kan binnendringen. Dat is hoe bijzonder hij is.โ
Volgens Edgar gaat het hem puur om het ontwikkelingsstadium op 15-jarige leeftijd. โAls je hun carriรจres naast elkaar legt op dat specifieke moment, dan presteert Mitchell momenteel op een hoger niveau dan Luke destijds deed. En dat maakt het ontzettend interessant om te zien waar zijn plafond ligt.โ
Mitchell Lawrie is de huidige nummer รฉรฉn bij de WDF
Littler als maatstaf
Dat Luke Littler inmiddels de maatstaf is voor jonge talenten in de dartswereld, is niet vreemd. Sinds zijn doorbraak op het grote podium heeft hij wereldwijd records gebroken. Nog vรณรณr zijn twintigste verjaardag wist hij maar liefst tien majortitels te verzamelen en kroonde hij zich zelfs twee keer tot wereldkampioen.
Edgar benadrukte dat hij Littler al vanaf zijn vroege jeugd op de radar had. โIk volg Luke al sinds zijn debuut op het WK. Mensen verklaarden me voor gek toen ik zei dat hij minstens de kwartfinales zou halen โ en hij haalde zelfs de finale.โ
Ook bij zijn eerste optredens op de UK Open, zijn prestaties binnen de JDC en zijn periode in Gibraltar hield Edgar hem nauwlettend in de gaten. โIk heb zijn ontwikkeling van heel dichtbij gevolgd. Daarom weet ik precies waar hij stond op zijn vijftiende.โ
De analist verwees daarbij naar Littlers back-to-back titels in Bridlington, waar hij onder meer de England Classic won in een ijzersterk deelnemersveld met de beste spelers uit het Verenigd Koninkrijk, aangevuld met ervaren ex-profs en sterke countyspelers.
โDat je daar twee jaar op rij wint, zegt alles over zijn klasse,โ aldus Edgar. โDat was destijds al ongekend.โ