De finale van de World Cup of Darts 2012 is nog altijd één van de meest legendarische finales ooit bij de PDC. Na een allesbeslissende leg pakten Phil Taylor en Adrian Lewis ten koste van Simon Whitlock en Paul Nicholson de titel tijdens het landentoernooi.
In een podcast van The Darts Show blikt Nicholson terug op die verloren finale, en onthulde hij het verhaal achter zijn overwinning op Lewis in de singles.
''Adrian zat mij het gehele toernooi al te jennen, zelfs toen we niet tegen elkaar speelden. Voordat we elkaar troffen in de singles (van de finale, red.), was hij achter de schermen weer bezig. Ik dacht dat er maar één manier was om hem het zwijgen op te leggen en dat was hem verslaan'', vertelt Nicholson.
Dat lukte, maar na vijf duels was de stand in evenwicht. Australië had namelijk de koppelwedstrijd gewonnen, wat twee punten opleverde en de stand op 3-3 bracht. Een allesbeslissende leg moest bepalen welk land er met de eindzege vandoor ging. Na een thriller ging de titel naar Engeland, nadat Whitlock en Nicholson gezamenlijk vier matchdarts hadden gemist. De vreugde was groot bij met name Lewis, terwijl de frustraties de overhand namen bij Nicholson.
''Ik gooide uit woede mijn pijlen weg op het podium nadat we de finale hadden verloren. Één van die pijlen ketste af en raakte per ongeluk een cameraman'', zo onthulde The Asset.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
𝙏𝙝𝙚 𝘿𝙖𝙧𝙩𝙨 𝙎𝙝𝙤𝙬 𝙋𝙤𝙙𝙘𝙖𝙨𝙩 𝙎𝙥𝙚𝙘𝙞𝙖𝙡 🎧
Episode One of our brand new special edition podcast series sees Paul Nicholson discuss all things Australia, feuding with Phil Taylor and 𝙩𝙝𝙖𝙩 World Cup final.
🕔 𝟭𝟳:𝟬𝟬 𝗚𝗠𝗧 | PDC YouTube