Niels Zonneveld nog altijd opvallende naam in bijzondere World Matchplay-statistiek, Gerwyn Price na zijn kwartfinale meest recente nieuwkomer

PDC
zaterdag, 25 juli 2026 om 9:30
Niels Zonneveld (2)
Gerwyn Price heeft tijdens de kwartfinales van de World Matchplay 2026 opnieuw zijn klasse laten zien door de zevende 10-darter van het toernooi te produceren. De Welshman voegde zich daarmee bij een select gezelschap van spelers die erin zijn geslaagd een leg in slechts tien pijlen te voltooien. Daarmee blijft het huidige toernooi zich onderscheiden door het uitzonderlijk hoge niveau dat de deelnemers aan de oche laten zien.
Price is inmiddels de vijfde verschillende speler die een 10-darter wist te gooien tijdens deze editie van de World Matchplay. Opvallend is dat de meeste perfecte of bijna perfecte legs al vroeg in het toernooi vielen.
In de eerste ronde was het Niels Zonneveld die direct indruk maakte door zelfs tweemaal een 10-darter te produceren. Daarmee schreef de Nederlander een bijzonder stukje geschiedenis, want hij is vooralsnog de enige speler die tijdens dit toernooi twee 10-darters in één wedstrijd wist te gooien.
Ook regerend wereldkampioen Luke Littler liet zijn ongekende scorend vermogen zien. De Engelse sensatie noteerde in de eerste ronde zijn eerste 10-darter en deed daar in de tweede ronde nog een exemplaar bovenop. Daarmee is Littler de enige speler die in meerdere speelrondes een 10-darter wist te produceren, een prestatie die zijn constante topniveau onderstreept.
Naast Zonneveld, Littler en Price slaagden ook Gary Anderson en Ross Smith erin om een leg in tien darts af te ronden. Anderson deed dat eveneens in de openingsronde, terwijl Smith kort daarna aan het indrukwekkende lijstje werd toegevoegd. Dat betekent dat inmiddels vijf verschillende spelers verantwoordelijk zijn voor in totaal zeven 10-darters.

Kwaliteit van het deelnemersveld

Hoewel een negendarter vaak alle aandacht opeist, geldt een 10-darter eveneens als een uitzonderlijke prestatie. Om een leg in tien pijlen uit te gooien is vrijwel foutloos spel nodig, waarbij zowel het scorende vermogen als de finishing van het hoogste niveau moeten zijn. Dat er al zeven van zulke legs zijn gegooid, zegt veel over de kwaliteit van het deelnemersveld en het spectaculaire karakter van het toernooi.
Met de halve finales en mogelijk de finale nog voor de boeg, is de kans bovendien aanwezig dat het aantal 10-darters verder zal oplopen. De spelers die nog in de race zijn, beschikken stuk voor stuk over het vermogen om in korte tijd een leg op absolute wereldklasse af te werken.
Gerwyn Price heeft met zijn bijdrage in ieder geval opnieuw bewezen dat hij op de grote momenten tot de absolute top van de dartswereld behoort.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading