Zaterdag gaat in de iconische Winter Gardens in Blackpool de
World Matchplay van start. 32 spelers strijden voor de Phil Taylor Trophy, vernoemd naar de legendarische Engelsman die het toernooi maar liefst zestien keer wist te winnen. Eén van de meest in het oog springende affiches in de openingsronde is de Nederlandse clash tussen drievoudig winnaar
Michael van Gerwen en voormalig finalist
Raymond van Barneveld. Al worden beide Nederlanders niet bij de topfavorieten voor de eindwinst gerekend.
Michael van Gerwen maakte recent zijn comeback nadat hij er wegens privéproblemen even tussenuit was. "Michael moet de komende maanden zelf uitzoeken wat hij nog wil in zijn carrière", zegt voormalig majorwinnaar Paul Nicholson tegenover Sky Sports.
"Ik verwacht alleszins dat hij een vette kluif zal hebben aan Van Barneveld op de World Matchplay. Raymond zal er extra hard op gebrand zijn om dat Nederlands duel te winnen en waarschijnlijk beter spelen dan hij de voorbije maanden deed. Al zal ik nooit tegen Michael gokken, daarvoor heeft hij in het verleden al teveel gepresteerd. Bovendien kan hij vrijuit spelen, hij wordt dit jaar niet bij de topfavorieten gerekend en kan eigenlijk vrijuit spelen."
Michael van Gerwen won de World Matchplay al driemaal
Taylor
"Michael wordt vaak vergeleken met Phil Taylor", vervolgt Nicholson. "Maar ook Phil heeft privéproblemen gekend eind jaren 90 en net toen wist hij twee opeenvolgende jaren de World Matchplay niet te winnen (in 1998 en 1999 won Rod Harrington, red.). Je merkt dus zelfs bij de grootste kampioenen dat alles juist moet zitten om succes te boeken."
Van Gerwen won dit jaar tot dusver één titel, de German Darts Grand Prix. "Ik vind het sterk dat hij ondanks zijn problemen al een titel op zak heeft", aldus Nicholson. "Maar eerlijk gezegd zou het niet eerlijk zijn om hem te beoordelen op dit jaar. Laat ons de balans maar opmaken op het einde van zijn carrière."