Wessel Nijman heeft donderdag op indrukwekkende wijze zijn tweede rankingtitel van 2025 veroverd. In de finale van het
Players Championship 34 in Wigan versloeg hij de Engelsman
Luke Woodhouse met 8-5, waarmee de 25-jarige Nederlander zijn uitstekende vorm in de PDC Pro Tour kracht bijzette. Voor Nijman betekende het de derde PDC-rankingtitel uit zijn carrière.
De overwinning in Wigan kwam slechts een week nadat Nijman op pijnlijke wijze naast een sensationele zege greep tijdens zijn debuut op het EK Darts. Daar had hij zeven matchdarts tegen Michael van Gerwen, maar de Brabander wist uiteindelijk ternauwernood te ontsnappen. Waar veel spelers na zo’n teleurstelling moeite hebben om zich te herpakken, liet Nijman zien over mentale weerbaarheid te beschikken.
“Vorige week deed echt pijn,” gaf hij eerlijk toe na afloop van zijn nieuwe triomf. “Ik had het gevoel dat ik daar iets heel bijzonders kon neerzetten, maar het mocht niet zo zijn. Toch wist ik dat ik goed speelde en dat ik dicht bij mijn beste niveau zat. Ik heb geprobeerd die lijn hier door te trekken – en dat is gelukt.”
Een overtuigende route naar de titel
In het Robin Park Leisure Centre in Wigan liet Nijman gedurende de dag darts van het hoogste niveau zien. Hij noteerde vijf gemiddeldes boven de 100 op weg naar de finale, waarbij zijn scorend vermogen en rust op de dubbels in het oog sprongen.
In de eindstrijd tegen Woodhouse begon de Nederlander scherp, maar het was de Engelsman die in de vijfde leg het initiatief greep met een knappe 144-finish om een 3-2 voorsprong te nemen. Nijman antwoordde echter meteen met een elfdarter, waarmee hij de stand weer in evenwicht bracht op 3-3.
Het kantelpunt volgde niet veel later. Woodhouse miste in de achtste leg zes darts op de dubbel om op 5-3 te komen – een dure fout, want Nijman rook zijn kans en liet niet meer los. Met legs in 13, 14 en opnieuw 14 darts besliste hij het duel in zijn voordeel, waarmee hij de titel en het bijbehorende prijzengeld van £15.000 veiligstelde.
Vertrouwen op de Pro Tour
Met zijn tweede titel van het jaar sluit Nijman de Players Championship Order of Merit af als nummer twee, een prestatie die hem niet alleen financieel, maar ook mentaal veel vertrouwen geeft richting de grote toernooien.
“Ik ben heel blij met deze overwinning,” glimlachte hij na afloop. “Ik voel me erg goed op de Pro Tour. Hier kan ik ontspannen spelen, ik heb vertrouwen in mijn worp en het lijkt allemaal vanzelf te gaan. De volgende stap is om dit niveau mee te nemen naar de grote podia, zoals in Minehead.”
Met 'Minehead' doelt de Nederlander op de Players Championship Finals, het seizoensafsluitende majortoernooi dat later dit jaar plaatsvindt in het Engelse kustplaatsje. Daar zal hij het opnemen tegen de absolute wereldtop, waaronder Luke Humphries, Luke Littler en Gerwyn Price.
De stap naar het grote podium
Nijman is zich er echter terdege van bewust dat succes op de Pro Tour niet automatisch garantie biedt voor succes op het podium. “Iedere speler weet dat een groot televisietoernooi anders is dan een vloertoernooi,” legt hij uit. “De sfeer, de druk, de camera’s – alles voelt anders. Soms komt het dan gewoon aan op een beetje geluk. Hopelijk heb ik dat beetje geluk binnenkort aan mijn kant, zodat ik ook op het grote podium mooie resultaten kan boeken.”
Die nuchtere kijk op zijn ontwikkeling kenmerkt Nijman. Sinds zijn terugkeer op het PDC-circuit heeft hij niet alleen zijn techniek verfijnd, maar ook zichtbaar aan zijn mentale spel gewerkt. Waar hij vroeger soms onrustig werd bij tegenslag, straalt hij nu rust en zelfvertrouwen uit – een eigenschap die hem in Wigan ongetwijfeld van pas kwam.
Een seizoen van groei
Het seizoen 2025 begint zich voor Nijman te ontpoppen als een van doorbraak en bevestiging. Zijn eerste titel van het jaar kwam in het voorjaar, waarna hij constant is blijven presteren op de Pro Tour. Dat leverde hem niet alleen een stevige positie op de ranking op, maar ook groeiend respect van zijn collega’s.
Binnen de dartswereld wordt Nijman steeds vaker genoemd als een van de meest veelbelovende talenten. Met zijn jeugdige energie, rustige uitstraling en technische precisie lijkt hij de kwaliteiten te bezitten om de komende jaren structureel mee te doen in de top.
Focus op de toekomst
Toch blijft Nijman zelf bescheiden. “Ik weet wat ik kan, maar ik weet ook dat het deelnemersveld ontzettend sterk is,” zei hij. “Iedere speler hier kan 100 gemiddeld gooien, dus het draait om consistentie en focus. Ik wil mezelf blijven verbeteren, leg geen onnodige druk op en probeer vooral te genieten van het spel. Als ik dat doe, komen de resultaten vanzelf.”
Na zijn teleurstelling op het EK Darts wil Nijman ook sterk presteren op de komende majors. “Ik weet dat ik dit niveau kan halen,” besluit hij vastberaden. “Nu is het tijd om te laten zien dat ik het ook onder de spotlights kan.”