PDC kondigt namen aan voor Premier League Darts 2023: wildcard voor Van den Bergh

PDC
maandag, 30 januari 2023 om 10:05
winmau dartboard

De PDC heeft een dag na de Masters de acht spelers voor de Premier League aangekondigd. Naast de automatisch geplaatste top vier van de wereld wisten Jonny Clayton, Nathan Aspinall, Dimitri van den Bergh en Chris Dobey een wildcard te bemachtigen.

De kersverse wereldkampioen Michael Smith, Peter Wright, Michael van Gerwen en Gerwyn Price bezetten momenteel de top vier op de PDC Order of Merit en waren daarmee dus vanzelfsprekend verzekerd van een plaats in het toernooi, waarmee in de line-up nog vier plaatsen resteerden.

Dimitri van den Bergh heeft één van de wildcards gekregen. De Belg haalde de halve finale op de World Matchplay en het WK Darts, en won twee World Series-toernooien in 2023.

Nathan Aspinall keert na één jaar afwezigheid weer terug in de Premier League Darts. 'The Asp' wist afgelopen seizoen de eindstrijd te bereiken op de World Grand Prix en Grand Slam of Darts. Jonny Clayton, winnaar van de Premier League in 2021, doet ook weer mee.

Op de valreep kreeg ook Chris Dobey een invitatie. De Engelsman wist afgelopen weekend verrassend de Masters te winnen en was daardoor voor het eerst de beste op een major-toernooi.

De Premier League speelt zich wekelijks op donderdag af tussen 2 februari en 25 mei. Elke week wordt er van een kwartfinale tot een winnaar gespeeld, met een uiteindelijke play-offs in mei die door vier spelers wordt uitgevochten. Op 20 april is het de beurt aan de avond in Ahoy Rotterdam.

Claps 0bezoekers 0
9 Reacties
User Avatar
MB8 02 februari 2023 om 24:42+ 276

Clayton terecht. Vd Bergh uit te leggen (commercieel, goed voor Belgisch darts) Dobey obv vorm (Masters-winst) geplaatst, maar Aspinall is dan weer totaal niet in vorm (laatste 3 majors 1e of 2e rondje eruit). En geen Humphries of Noppert die respectievelijk 4 Eurotours en de UK Open hebben gewonnen en hoger op de OOM staan?

User Avatar
michielm1 04 februari 2023 om 20:38+ 472

Vd bergh hoef ik echt niet te zien spelen in de premier league.

User Avatar
Lightsout 30 januari 2023 om 23:46+ 116

Waarschijnlijk worden de 4 eurotour overwinningen van humphries en de major van R. Smith en Noppert genegeerd omdat ze al een poos geleden zijn verwezenlijkt, men kiest blijkbaar voor de huidige vormcurve en dan blijken volgens de PDC Van den Bergh en Aspinall meer in vorm te zijn , ook zullen ze commercieel waarschijnlijk beter scoren …

User Avatar
Ron 04 februari 2023 om 5:46+ 107

Ik kijk al uit naar de wedstrijden van Dimitri vd Berg. Snel spel en vol uitspattingen van emotie. 😁 Een hele terechte keuze waar het aanwezige publiek van zal smullen. Ik kan me geen betere keuze voorstellen. 😂🤣

MJ180 30 januari 2023 om 23:30+ 57

Dus idd geen Cross, zoals MvG al zei. Wel apart dat hij het al wist.

Denzel 31 januari 2023 om 9:18+ 25

Cross heeft zelf meerdere malen aangegeven niet te willen dus heel apart is het niet :)

User Avatar
Ron 30 januari 2023 om 14:08+ 107

@Cockeledokes, Jammer dat ik je maar één like mag geven. Heb totaal niets toe te voegen aan je reactie.

Cockeledokes 09 juli 2023 om 10:27+ 820

Winnen van invitatietoernooi The Masters plus weekendje in vorm (Dobey, nr. 21 OOM) weegt zwaarder dan het winnen van het EK (R. Smith) of het winnen van de UK Open (Noppert, tevens nr. 8 OOM). Winnaar van 4 Eurotours + snelle stijl Humphries (nr. 5 OOM) wordt genegeerd. Gun het Dobey verder prima, maar ik weet niet of heel veel mensen daarvoor de tv aanzetten. Of de steam tegenwoordig.

User Avatar
Rins 02 februari 2023 om 24:43+ 40

Wat een onzin wel aspinall maar niet Humphries

Net Binnen

Meest Gelezen