De European Darts Trophy in Göttingen is in volle gang en op zaterdag komen de grote namen in actie. Er is de Nederlandse clash tussen Danny Noppert en Wessel Nijman. Daarnaast komen topspelers als Michael Smith, Chris Dobey, Rob Cross en Josh Rock voor het eerst in actie.
Voor het eerst sinds 2018 is de European Darts Trophy weer onderdeel van de Euro Tour-kalender. De laatste editie werd destijds gewonnen door Michael van Gerwen, die ook in 2016 en 2017 de titel pakte. Dit weekend krijgt hij eindelijk de kans om zijn titel te verdedigen na een lange afwezigheid.
De eerste wedstrijd van de dag belooft meteen vuurwerk met een volledig Nederlandse ontmoeting. Danny Noppert neemt het op tegen Wessel Nijman, die in de eerste ronde Paul Krohne in een beslissende leg versloeg. Kan Nijman opnieuw verrassen, of is de ervaring van Noppert te veel voor hem?
Een onderbelichte, maar mogelijk spectaculaire partij is die tussen James Wade en Ross Smith. Wade zit in een goede fase na zijn finaleplaats in de UK Open en sterke optredens op de vloer. Ross Smith gooide echter een gemiddelde van 106,44 in zijn eerste ronde tegen Michael Unterbuchner en is vastberaden om die lijn door te trekken.
"Ik ben klaar voor James en het maakt me niet uit tegen wie ik speel - ik concentreer me gewoon op mijn eigen spel," aldus een zelfverzekerde Smith.
Na een indrukwekkende overwinning op Gerwyn Price in de Premier League keert Rob Cross terug op het Euro Tour-podium. Hij neemt het op tegen Andrew Gilding, die in de eerste ronde Callan Rydz overtuigend versloeg. Gilding had geen zware avond, maar zal flink uitgedaagd worden door een frisse en gemotiveerde Cross.
Een wedstrijd die voor spektakel kan zorgen is de clash tussen Damon Heta en Cameron Menzies. De Schot won overtuigend van Alan Soutar (6-2), ondanks een 170 checkout van zijn landgenoot. Met een checkout-percentage van 66% en een gemiddelde boven de 99, is Menzies een geduchte tegenstander.
Heta heeft een bijzondere week achter de rug, nadat hij in Cheltenham deelnam aan 'Dartenham' tegen topjockeys. Of hij zijn focus weer volledig op het darten kan richten, zal moeten blijken in zijn openingsduel tegen Menzies.
Chris Dobey heeft een geweldige week gehad, althans buiten het dartbord. Zijn geliefde Newcastle United versloeg Liverpool, en hij beloofde dat hij een eventuele Premier League-winst in Nottingham groots zou vieren. Helaas kwam het er niet van, maar feestvieren zal waarschijnlijk alsnog gebeurd zijn. Nu moet 'Hollywood' zich weer focussen op de Europese Tour, waar hij het opneemt tegen Jermaine Wattimena. De Nederlander was vrijdagmiddag te sterk voor Marko Kantele en zal erop gebrand zijn om Dobey het vuur aan de schenen te leggen.
Michael Smith neemt het op tegen Ricardo Pietreczko in een wedstrijd die vroeger een topper zou zijn geweest, maar nu een stuk onvoorspelbaarder is. 'Bully Boy' kreeg onverwacht rust op vrijdag nadat Stephen Bunting zich had teruggetrokken en mag nu aantreden tegen Pietreczko, die Daniel Klose met 6-3 versloeg. Smith is zoekende naar zijn vorm en kijkt waarschijnlijk met enige afgunst naar de Premier League en de twee Luke's (Humphries en Littler), beseffend wat er mogelijk had kunnen zijn.
Josh Rock krijgt een interessante partij tegen Gian van Veen, die profiteerde van een enorme ineenstorting van Connor Scutt. Scutt verzuimde om vijf matchdarts te benutten, waardoor Van Veen een 5-3 achterstand omboog in een overwinning. Dit duel kan één van de wedstrijden van de middag worden.
Ryan Joyce werd in de voorbeschouwing al genoemd als een gevaarlijke outsider, en dat liet hij vrijdag direct zien met een verpletterende 6-0 overwinning op Joe Cullen. Nu hoopt hij hetzelfde te doen tegen Dimitri Van den Bergh, die echter op een betere dag tot de gevaarlijkste spelers in het circuit behoort. Van den Bergh verkeert de laatste tijd echter niet in topvorm, afwachten dus of hij dit weekend opnieuw kan aanknopen met de overwinning.
De winnaars van deze wedstrijden plaatsen zich voor de laatste fase op zondag, maar eerst krijgen we in de avondsessie nog een hoop vuurwerk te zien met grote namen zoals: Gary Anderson, Gerwyn Price, Peter Wright, Michael van Gerwen en Luke Humphries.
Het belooft dus weer een spektakel te worden op de European Darts Trophy in Göttingen met tal van mooie wedstrijden die op het programma staan.
Het toernooi wordt uitgezonden door PDC TV. Zoals gebruikelijk bij Euro Tour-toernooien bestaat de European Darts Trophy uit drie toernooidagen. De middagsessies beginnen dagelijks om 12 uur, terwijl de avondsessies om 18 uur beginnen.
De eerste ronde vindt plaats op vrijdag, waar de 16 Pro Tour-spelers het opnemen tegen 16 spelers die uit de verschillende kwalificatietoernooien zijn gekomen. De winnaars van deze wedstrijden staan zaterdag in de tweede ronde tegenover een speler uit de top-16 van de wereldranglijst. De derde ronde wordt op zondagmiddag gespeeld, waarna op zondagavond de kwartfinales, halve finales en finale worden afgewerkt.
Alle deelnemers die vanaf de eerste ronde beginnen, krijgen gegarandeerd £1250 aan prijzengeld, terwijl de top-16 vanaf de tweede ronde meedoet en sowieso £2500 ontvangt. Dit bedrag loopt uiteindelijk op tot de hoofdprijs van £30.000 voor de winnaar.
Een belangrijk detail is dat spelers die automatisch geplaatst zijn via de Order of Merit en hun eerste wedstrijd verliezen, geen prijzengeld krijgen op de verschillende ranglijsten. Dit geldt wel voor qualifiers die later als geplaatst worden aangewezen door het terugtrekken van anderen.
zaterdag 22 maart
Tweede ronde
Middagsessie (vanaf 13 uur)
Danny Noppert tegen Wessel Nijman
James Wade tegen Ross Smith
Rob Cross tegen Andrew Gilding
Damon Heta tegen Cameron Menzies
Chris Dobey tegen Jermaine Wattimena
Michael Smith tegen Ricardo Pietreczko
Josh Rock tegen Gian Van Veen
Dimitri Van den Bergh tegen Ryan Joyce
RESULTS!
— PDC Darts (@OfficialPDC) March 21, 2025
What an incredible evening of darts with Niko Springer, Ricardo Pietreczko and Martin Schindler all advancing to the second round on home soil. 🇩🇪
The action resumes from 1200 GMT tomorrow with Premier League stars Rob Cross and Chris Dobey amongst those in action! pic.twitter.com/IpZ3GTdfqR
Michael Smith vs. Ricardo Pietreczko.... Diegene die boven de 80 gooit, wint waarschijnlijk de wedstrijd... In ieder geval 1 positief ding gisteren... Pikachu heeft zijn haar wat laten groeien!