"Rust inbouwen om op de toptoernooien goed te zijn" - Vincent van der Voort verklaart afwezigheid van Michael van Gerwen tijdens Players Championships

PDC
dinsdag, 01 april 2025 om 10:00
vincent van der voort dartshop zaanstad

Michael van Gerwen is deze week niet van de partij op Players Championships 9 en 10, die afgewerkt worden in Wigan. De 35-jarige Nederlander kiest er bewust voor om wat rust in te bouwen met het oog op de drukke periode die er nog aankomt. Van Gerwen wil vooral goed presteren op de toptoernooien die er later op het jaar nog aankomen.

Van Gerwen gaf eerder dit jaar ook al verstek voor Players Championships 1, 2, 4 en 8. Bij de toernooien waarop hij wel in actie kwam was een kwartfinaleplaats zijn beste prestatie. Nu kiest 'Mighty Mike' er dus voor om ook deze Players Championships over te slaan. "Hij heeft afgelopen zondag de verjaardag van zijn zoontje gevierd. En woensdag heeft hij een drukke dag met pers in Berlijn, donderdag moet hij daar spelen voor de Premier League Darts en het weekend speelt hij ook weer Euro Tour. Dus besloten om deze niet te spelen", zegt zijn goede vriend Vincent van der Voort in de podcast 'Darts Draait Door'.

Michael van Gerwen 
Michael van Gerwen 

Het is ook niet ongewoon dat topspelers regelmatig verstek laten gaan voor de Players Championships. Deze vloertoernooien staan minder hoog aangeschreven dan diverse andere toernooien en veel topspelers maken er dan ook gretig gebruik van om wat extra rust in te bouwen.

Lang seizoen

"Het ProTour-seizoen is nog heel lang", vervolgt Van der Voort. "Tijdens de Premier League is het heel belangrijk om je momenten te kiezen. We zijn samen druk bezig met een opbouw naar iets goeds, maar dat is tijdens de Premier League Darts niet te doen. Het schema is dan moordend. Elke keer die wedstrijden en dat reizen en rust inbouwen. Dat is een heel plan. We proberen te zorgen dat hij aan het einde van de Premier League Darts en in het najaar goed is. Of dat werkt is afwachten."

Claps 1bezoekers 1
Plaats reactie

Net Binnen

Meest Gelezen