"Schrijf me nog niet af, ik voel dat mijn beste niveau er zit aan te komen" - Dave Chisnall durft weer vooruit te kijken na moeilijke periode

PDC
zaterdag, 28 maart 2026 om 8:00
Dave Chisnall
De ervaren Engelsman Dave Chisnall heeft er opnieuw een bewogen week opzitten. In zijn meest recente column bij Kwiff blikt de voormalig majorwinnaar terug op een wisselvallig optreden in België, kijkt hij vooruit naar een drukke periode op de Pro Tour én laat hij zich uit over zijn vorm, ambities en de kritiek die hij de laatste tijd te verwerken krijgt.

Wisselvallig België: pieken en dalen

De Belgian Darts Open bracht voor Chisnall zowel hoop als frustratie. Op vrijdagavond wist hij nog overtuigend af te rekenen met de Fransman Thibault Tricole. Met een duidelijke 6-2 overwinning liet ‘Chizzy’ zien dat zijn spel nog altijd het niveau kan aantikken waarmee hij jarenlang tot de absolute wereldtop behoorde.
“Het was gewoon een degelijke partij,” zou Chisnall daar later over zeggen. “Ik voelde me comfortabel aan de oche en het liep lekker. Dat soort wedstrijden heb ik nodig om vertrouwen op te bouwen.”
Opvallend is dat Tricole voor Chisnall inmiddels een soort geluksbrenger lijkt te zijn. Eerder dit seizoen vormde een overwinning op de Fransman al de aanzet tot een sterke reeks op de Pro Tour in Leicester. Ook nu hoopte de Engelsman dat die lijn zich zou doorzetten.
Maar een dag later sloeg de realiteit hard toe. Waar de vrijdag nog vertrouwen gaf, werd zaterdag een flinke teleurstelling toen Chisnall verloor van zijn landgenoot Chris Dobey. “Dat was gewoon ondermaats,” klinkt het eerlijk. “Mijn gemiddelde was niet goed genoeg en tegen iemand als Chris word je daar meteen voor afgestraft.”
De nederlaag kwam hard aan, juist omdat Chisnall voelde dat zijn spel weer tekenen van verbetering vertoonde. Het contrast tussen beide dagen onderstreept zijn huidige situatie: het niveau is er nog, maar de consistentie ontbreekt.
Veel tijd om stil te staan bij die teleurstelling is er niet. De dartswereld draait immers door, en voor Chisnall wacht alweer de volgende uitdaging. Volgende week reist hij af naar Leicester voor opnieuw een reeks Players Championship-toernooien – het strijdtoneel waar hij in het verleden al veel successen boekte. “Mijn spel zit er tegenaan om weer iets neer te zetten,” zegt hij strijdvaardig. “Ik heb het gevoel dat ik dicht bij een toernooizege zit, maar het moet er gewoon uitkomen.”
Die woorden illustreren het vertrouwen dat nog altijd aanwezig is bij de Engelsman. Ondanks mindere resultaten blijft hij geloven dat een nieuwe titel binnen handbereik ligt. Leicester, een vertrouwde omgeving op de Pro Tour, moet het decor worden van een mogelijke wederopstanding.
Dave Chisnall in actie
Dave Chisnall bereikte vorige week de tweede ronde op de Belgian Darts Open

Tussenstop in Norwich: darts als spektakel

Voordat het zover is, staat er eerst nog een ander hoofdstuk op het programma. Chisnall trekt naar Norwich, waar hij twee demonstratieavonden speelt in het stadion van voetbalclub Norwich City, Carrow Road. Deze zogeheten ‘A Night at the Darts’-evenementen zijn al jaren populair en trekken volle zalen met enthousiaste fans. Voor spelers vormen ze een welkome afwisseling tussen de serieuze toernooien door. “Dat zijn altijd leuke avonden,” vertelt Chisnall. “Het publiek daar is geweldig en het is fijn om darts op een iets andere manier te beleven.”
Toch blijft het niet alleen bij ontspanning. In een druk schema zoals dit kan ook een demonstratie bijdragen aan het vinden van ritme en wedstrijdgevoel – iets waar Chisnall juist naar op zoek is.
Na Norwich volgen dus Leicester en vervolgens ook nog de German Darts Grand Prix, waardoor de komende weken bol staan van wedstrijden. Het is een intensieve periode waarin vorm en uithoudingsvermogen zwaar op de proef worden gesteld. Chisnall kijkt daarbij ook met respect naar zijn collega’s die actief zijn in de Premier League Darts. Terwijl hij zelf al een druk programma afwerkt, combineren zij dit met wekelijkse speeldagen door heel Europa.
Op dit moment speelt de Premier League-karavaan bijvoorbeeld in Berlijn, met volgende week een halte in Manchester. Grote zalen, uitverkochte tribunes en indrukwekkende sfeerbeelden – het lijkt een droom voor elke darter, maar volgens Chisnall zit er ook een keerzijde aan. “Het ziet er fantastisch uit, maar er komt zoveel bij kijken,” legt hij uit. “Reizen, media, verplichtingen… het is echt zwaar. Daar heb ik veel respect voor.”

Kritiek en perspectief

Ondanks zijn staat van dienst blijft Chisnall niet gespaard van kritiek. Op sociale media krijgt hij regelmatig te horen dat hij niet meer het niveau haalt van enkele jaren geleden – een constatering die hij zelf niet volledig ontkent. “Misschien hebben ze wel een punt,” zegt hij nuchter. “Ik ben niet waar ik een paar jaar geleden stond, maar dat hoort erbij.”
De Engelsman wijst daarbij op de natuurlijke schommelingen in een topsportcarrière. Vorm komt en gaat, en zelfs de grootste namen uit de dartswereld kennen periodes van mindere prestaties. Hij haalt daarbij voorbeelden aan van iconen als Phil Taylor, Gary Anderson en Peter Wright – spelers die tot op latere leeftijd grote titels bleven winnen. “Kijk naar hen,” zegt Chisnall. “Zij wonnen nog wereldtitels toen ze al in de vijftig waren of daar tegenaan zaten. Dus waarom zou het voor mij voorbij zijn?”

De oude garde versus de nieuwe generatie

Het hedendaagse darts wordt gekenmerkt door een sterke opkomst van jonge talenten. Spelers die met hoge gemiddeldes en een frisse mentaliteit de gevestigde orde uitdagen. Toch gelooft Chisnall dat er nog altijd ruimte is voor de ervaren garde. “Er komt ongelooflijk veel talent door,” erkent hij. “Maar onderschat de oudere jongens niet. We weten nog steeds hoe we moeten winnen.”
Die combinatie van ervaring en honger kan volgens hem juist het verschil maken in beslissende fases van toernooien. Waar jonge spelers soms nog grillig zijn, kunnen routiniers terugvallen op jarenlange wedstrijdhardheid.
Met een druk schema in het vooruitzicht en een duidelijke missie voor ogen, richt Chisnall zich op de komende weken. Het doel is helder: vorm vinden, vertrouwen opbouwen en weer meedoen om de prijzen. Zijn boodschap aan critici en fans is dan ook duidelijk: “Schrijf me nog niet af,” klinkt het vastberaden. “Er zit nog genoeg in de tank. Ik voel dat het eraan komt.”
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading