Michael Smith plaatste zich voor het eerst voor de play-offs van de Premier League Darts. De eindfase wordt in de O2 Arena in Londen gespeeld, de plek waar 'Bullyboy' in 2013 jeugdwereldkampioen werd.
Toentertijd werd de finale van het jeugdwereldkampioenschap tussen de halve finale en de eindstrijd van de Premier League Darts gespeeld. Smith kroonde zich toen tot jeugdwereldkampioen na een 6-1 zege op Ricky Evans. Vervolgens zag hij Michael van Gerwen zijn eerste titel pakken in de beste competitie ter wereld, nadat 'Mighty Mike' 132 uitgooide tegen Phil Taylor.
''Het wordt inderdaad mijn tweede opwachting in de O2'', vertelt de Engelsman in gesprek met Sky Sports. ''Ik heb daar gespeeld voor het jeugdwereldkampioenschap en zag Van Gerwen zijn eerste titel winnen in de Premier League.''
''Het geluid in die zaal was immense. Dat was nog groter toen ik backstage Michael 132 op de bullseye zag uitgooien. Toen zat ik te kijken en nu kan ik die titel zelf winnen. We zullen zien wat er gaat gebeuren.''
Smith kreeg in 2016 voor het eerst een kans in de Premier League. Het liep uit op een teleurstelling, want na negen weken werd hij uitgeschakeld. Twee jaar later verloopt het wel crescendo. 'Bullyboy' staat al het gehele seizoen in de top-4 van de tussenstand en wist onder meer te winnen van Raymond van Barneveld, Gary Anderson en Rob Cross.
''Ik heb geleerd van mijn fouten. Dat moest ook wel, anders had ik geen uitnodiging meer gekregen. Ik wil doen wat Michael van Gerwen doet en dat is toernooien winnen. Van hem kan ik nog veel leren op het gebied van winnaarsmentaliteit. Zijn mentaliteit is perfect, dat probeer ik zelf ook te ontwikkelen.''
[caption id="attachment_15096" align="alignnone" width="400"]

Foto: Lawrence Lustig/PDC[/caption]