We gaan alweer richting het einde van de groepsfase van de
World Cup of Darts 2025. Vrijdagavond worden de laatste serie poulewedstrijden gespeeld en dan zal bekend worden welke twaalf landen zich bij de vier toplanden voegen in de knock-outfase.
Het toernooi bestaat uit veertig duo's die namens hun land in actie komen. Sinds 2023 worden er alleen nog maar koppelwedstrijden gespeeld op de World Cup of Darts. Een format wat de afgelopen jaren voor een hoop spektakel en verrassingen heeft gezorgd.
Van de veertig landen zijn de toplanden Engeland, Wales, Schotland en Noord-Ierland rechtstreeks geplaatst voor de laatste zestien. De overige 36 landen moeten proberen om via de poulefase een plekje in het afvalschema te bemachtigen. De landen zijn verdeeld over twaalf groepen van elk drie landen en enkel de poulewinnaar gaat door naar de volgende ronde.
Volg de World Cup of Darts via onze livescores!Allereerst is het Zweden dat het gaat opnemen tegen Frankrijk. Jeffrey de Graaf en Oskar Lukasiak wonnen donderdag al met 4-1 van Litouwen en hebben daarmee een goede stap gezet richting de volgende ronde. Doordat Litouwen van Frankrijk won, heeft Zweden aan drie legs genoeg om Frankrijk onder zich te houden.
Tsjechië heeft eveneens aan drie legs genoeg om de poulefase door te komen. Het team van Karel Sedláček en Petr Křivka won eerder met 4-2 van Taiwan, en staat nu tegenover India. Het Indiase duo verloor juist met 4-2 van Taiwan. Indien India met 4-2 weet te winnen, dan staan alle landen gelijk in punten en legsaldo. In dat geval wordt er gekeken naar het aantal gewonnen legs en vervolgens aantal breaks dat een land heeft gemaakt. Als ook dat gelijk is, wordt er gekeken naar het toernooigemiddelde van de landen.
Een vergelijkbaar scenario is ook mogelijk in Groep K, waarin Japan eerst met 4-3 won van Kroatië en daarna de Kroaten de buit pakten tegen Zwitserland. Boris Krcmar en Pero Ljubic moeten dus hopen dat Zwitserland met 4-3 wint van Japan. De Japanners zijn met een overwinning sowieso door, en dit geldt voor de Zwitsers indien zij met 4-2 of ruimer winnen.
De Ieren William O'Connor en Keane Barry hadden donderdag al goede zaken gedaan door Gibraltar met 4-2 te verslaan. Het dwergstaatje won zelf met 4-2 van China, waardoor Ierland goede papieren heeft om de volgende ronde te halen. Drie legs zijn sowieso voldoende, maar de Chinezen zullen sowieso boven zichzelf uit moeten stijgen om een kans te maken tegen het Ierse duo.
De Ier William O'Connor is één van de drie spelers die nog nooit een editie van de World Cup of Darts miste
In Groep F is de situatie een stuk eenvoudiger. In een rechtstreekse confrontatie bepalen Maleisië en Denemarken wie zich bij de laatste zestien mag gaan melden. Beide landen hebben immers al van Canada gewonnen.
Hongkong kan zich eveneens bij de laatste zestien scharen. Man Lok Leung en Lok Yin Lee hadden het belangrijkste werk al gedaan door de Verenigde Staten met 4-1 te kloppen. Twee legs tegen het nietige Bahrein zijn sowieso voldoende, maar normaal gesproken moet Hongkong het duel met het golfstaatje met twee vingers in de neus winnen.
Door de 4-1 overwinning van Zuid-Afrika op Noorwegen zal Polen zich op eigen kracht moeten zien te plaatsen voor de knock-outfase. Krzysztof Ratajski en Radek Szaganski hadden eerder zelf met 4-3 gewonnen van de Zuid-Afrikanen. Noorwegen kan door de ruime nederlaag tegen Zuid-Afrika sowieso niet meer doorgaan naar de volgende ronde.
In de achtste partij van de avond is het de beurt aan
Dimitri van den Bergh en
Mike de Decker. Net als vorig jaar speelt België een beslissingswedstrijd tegen de Filipijnen. Beide landen hebben de punten gepakt tegen Letland. De Belgen deden dat donderdag al met een 4-1 overwinning, terwijl Lourence Ilagan en Paolo Nebrida op vrijdagmiddag met 4-2 wonnen van het Letse duo.
België moet vrijdagavond winnen van de Filipijnen om zich te plaatsen voor de laatste zestien
Nederland heeft één simpele opdracht vrijdagavond en dat is het winnen van één leg. Na de 4-0 overwinning op Italië en de 4-0 overwinning van de Italianen op Hongarije kan Nederland plaatsing voor de laatste zestien nauwelijks nog ontgaan. Desondanks zullen
Danny Noppert en
Gian van Veen graag nog wat extra vertrouwen willen tanken tegen de Hongaren door met een goed optreden de knock-outfase in te gaan.
In de laatste drie partijen van de avond is het telkens knock-out. Allereerst is het gastland Duitsland dat met Martin Schindler en Ricardo Pietreczko aantreedt tegen het Singapore van Paul Lim. De 71-jarige dartslegende won samen met Phuay Wei Tan op fraaie wijze met 4-2 van Portugal. Eerder had Duitsland ook al met 4-2 gewonnen van de Portugezen.
De kraker van de avond is de confrontatie tussen Oostenrijk en Australië. Beide landen kenden in de groepsfase weinig problemen met Spanje. Mensur Suljovic en Rowby-John Rodriguez wonnen donderdag met 4-1 van de Spanjaarden dankzij een gemiddelde van 99.38. Ook Australië speelde sterk. Damon Heta en Simon Whitlock kwamen tot een moyenne van 98.56, wat ruim voldoende was voor een 4-0 zege.
Argentinië kan het debuut aan de World Cup of Darts nog extra glans geven indien zij erin slagen om de achtste finales te halen. De Argentijnen debuteerden vrijdagmiddag met een 4-1 zege op Finland, dat eerder al met 4-0 had verloren van Nieuw-Zeeland. Dat betekent dat de winnaar van het duel tussen Argentinië en Nieuw-Zeeland dus automatisch doorgaat naar de volgende fase van dit landentoernooi.
Kan Argentinië tegen Nieuw-Zeeland opnieuw voor een verrassing zorgen?
Format World Cup of Darts
Zodra het toernooi de knock-outfase bereikt, verandert het wedstrijdformat. In de tweede ronde, kwartfinales en halve finales moeten de teams strijden tot één van beide de acht legs op het bord heeft staan. In de finale wordt de lat nog iets hoger gelegd, want daar is een overwinning pas binnen als een team tien legs weet te winnen.
Prijzengeld bij de World Cup of Darts
In totaal wordt er tijdens het toernooi voor liefst 450.000 pond aan prijzengeld uitgekeerd. Teams die in de groepsfase blijven steken, ontvangen ieder minimaal 2.000 pond per speler. Voor de darters van de vier hoogst geplaatste landen ligt het gegarandeerde startbedrag hoger: zij mogen sowieso 9.000 pond per persoon bijschrijven, ongeacht hun resultaat.
Vanaf de kwartfinales begint het grote geld echt te rollen. Bereikt een team die ronde, dan verdient elke speler 10.000 pond. Halvefinalisten krijgen elk 15.000 pond. De spelers die net naast de titel grijpen, ontvangen een bedrag van 25.000 pond per persoon. De winnaars worden beloond met een fraaie 40.000 pond per speler. Het gewonnen prijzengeld telt niet mee voor de PDC Order of Merit, omdat de World Cup of Darts geen rankingtoernooi is.
Resultaat Toernooifase |
Prijzengeld (totaal) |
Prijzengeld per speler |
Winnaars | £80.000 | £40.000 |
Verliezend finalisten | £50.000 | £25.000 |
Halve finalisten | £30.000 | £15.000 |
Kwartfinalisten | £20.000 | £10.000 |
Verliezers laatste 16 | £9.000 | £4.500 |
Nummers twee in groepsfase | £5.000 | £2.500 |
Nummers drie in groepsfase | £4.000 | £2.000 |
Speelschema World Cup of Darts 2025
Vrijdag 13 juni
Avondsessie (vanaf 19:00 uur)
Resterende poulewedstrijden
Zweden v Frankrijk (G)
Tsjechië v India (J)
Japan v Zwitserland (K)
Ierland v China (D)
Maleisië v Denemarken (F)
Hongkong v Bahrein (I)
Polen v Noorwegen (E)
België v Filipijnen (B)
Nederland v Hongarije (A)
Duitsland v Singapore (C)
Oostenrijk v Australië (H)
Nieuw-Zeeland v Argentinië (L)
|