Lourence Ilagan is de nieuwe leider op de Aziatische Tour Order of Merit. De Filipijn wist afgelopen weekend twee toernooien te winnen.
Ilagan staat na vier toernooien op 7,950 dollar. Royden Lam en Seigo Asada, die tijdens het openingsweekend beide één toernooi op hun naam wisten te schrijven, staan op de tweede en derde plaats. Paul Lim staat vooralsnog op de zeventiende positie.
In totaal wordt er op
zes verschillende locaties gespeeld. In elke speelstad worden twee Pro Tour-toernooien afgewerkt. Vijf van de zes locaties zijn al bekend. De Aziatische Tour brengt in ieder geval een bezoek aan Seoul (Zuid-Korea), Macau (China), Kuala Lumpur (Maleisië), Kobe (Japan) en Taiwan.
Per toernooi wordt tienduizend dollar aan prijzengeld verdeeld. De winnaar krijgt 3600 dollar, het bereiken van de laatste 32 levert vooralsnog 70 dollar op. Met het verzamelde prijzengeld wordt vervolgens een ranglijst gevormd. Deze ranking wordt door de PDC gebruikt om wildcards uit te delen voor de World Cup of Darts en de Shanghai Darts Masters. De top-4 krijgt aan het einde van het jaar een uitnodiging voor het PDC WK.
https://twitter.com/jetze_jan/status/990538868456861698