Luke Littler is na het winnen van de tweede speelweek in de Premier League Darts opgeschoven naar de tweede plek in de tussenstand. Littler hoeft enkel nog zijn grote rivaal Luke Humphries voor zich te dulden.
Even leek het erop dat Littler net als tijdens de eerste speelronde in zijn eerste partij uitgeschakeld zou worden. De Engelse tienersensatie stond 5-1 achter in zijn openingswedstrijd tegen Rob Cross, maar wist zijn landgenoot met 6-5 te verslaan.
Vervolgens won Littler van Michael van Gerwen (6-2) en Luke Humphries (6-5) om de weektitel te pakken in Glasgow. Het leverde hem vijf punten op voor de ranglijst, waardoor hij nu de tweede plek bezet.
De eerste plek in de Premier League Darts is nog steeds in handen van Luke Humphries. De nummer één van de wereld had vorige week de speelronde in Belfast gewonnen en stond nu dus opnieuw in de finale. Hierdoor bracht hij zijn puntentotaal op acht punten, terwijl Littler op de tweede plek volgt met vijf punten.
Van Gerwen staat na twee speelweken op de derde plek. 'Mighty Mike' strandde twee keer in de halve finales en staat op vier punten. Chris Dobey is de nummer vier met drie punten, terwijl Rob Cross en Gerwyn Price allebei op twee punten staan. Nathan Aspinall en Stephen Bunting zijn na twee speelweken nog puntloos in de Premier League Darts.
Winnaarsbonus per speelweek: £10.000
Een uniek aspect van de Premier League is dat er elke speelweek een afzonderlijk toernooi wordt gespeeld, waarbij de winnaar £10.000 extra ontvangt. Dit betekent dat een speler die meerdere speelweken weet te winnen, zijn prijzengeld flink kan opkrikken. Aangezien de competitie 16 weken duurt, kan er in totaal £160.000 extra worden verdeeld onder de winnaars van deze speelavonden.
Volg de Premier League Darts 2025 via onze LIVE SCORE!
Toernooifase
Kwartfinale/halve finale/finale: Best of 11 legs
Play-offs
Halve finale: Best of 19 legs
Finale: Best of 21 legs
Dankzij Viaplay hoef je geen enkel dartsmoment te missen. Elke donderdagavond vanaf 20:00 uur brengt de zender de wedstrijden live in beeld, inclusief uitgebreide analyses en interviews met de hoofdrolspelers.
De uitzendingen duren doorgaans tot middernacht, waardoor je een volledige avond kunt genieten van pure entertainment en topdarts op het hoogste niveau.
Met een totale prijzenpot van £1.000.000 strijden de acht deelnemers niet alleen om de titel, maar ook om een flink geldbedrag. Alle deelnemers zijn verzekerd van 60.000 pond aan prijzengeld. Dit loopt uiteindelijk op tot de hoofdprijs van 275.000 pond voor de winnaar.
Spelers kunnen echter elke week ook een bonus in de wacht slepen. Voor elke winnaar van een mini-toernooi tijdens de competitiefase ligt er een bedrag van 10.000 pond klaar.
Naam | Weektitels | Gewonnen wedstrijden | Legsaldo | Punten |
Luke Humphries | 1 | 5 | +13 | 8 |
Luke Littler | 1 | 3 | +5 | 5 |
Michael van Gerwen | 0 | 2 | +1 | 4 |
Chris Dobey | 0 | 2 | -3 | 3 |
Rob Cross | 0 | 1 | -1 | 2 |
Gerwyn Price | 0 | 1 | -2 | 2 |
Nathan Aspinall | 0 | 0 | -6 | 0 |
Stephen Bunting | 0 | 0 | -7 | 0 |