''Toen zag je hoe boos ik was'' - Michael Smith legt uit waarom hij dolgraag aanwezig wilde zijn op Poland Darts Open

PDC
zondag, 22 februari 2026 om 9:30
Michael Smith (2)
Michael Smith heeft zich in Krakau naar de derde ronde gespeeld na een zenuwslopende overwinning op Joe Cullen op de Poland Darts Open, maar voor de Engelsman had die zege een veel diepere betekenis dan alleen sportief succes. De voormalige wereldkampioen droeg zijn optreden op aan zijn vrouw, die afkomstig is uit Polen
Smith stond tegen Cullen geen enkele keer op voorsprong, maar wist de partij in de leg-decider over de streep te trekken. Na afloop maakte hij duidelijk waarom het toernooi voor hem persoonlijk zo belangrijk was. „Het gaat erom dat je je kansen pakt. Ik ben blij dat ik de volgende ronde heb gehaald,” zei Smith. „Daarom was ik ook zo boos toen ik de kwalificatie verloor. Dit was het enige toernooi waar ik de familie naartoe wilde meenemen.”
Aanvankelijk had Smith zich namelijk niet geplaatst voor het Euro Tour-toernooi, na een nederlaag in de kwalificatie tegen Mickey Mansell. Dat zorgde voor frustratie, die hij ook online liet blijken. Uiteindelijk kwam hij alsnog in het deelnemersveld terecht, en dat maakte zijn optreden in Krakau extra speciaal.
„Het is natuurlijk voor dit geweldige publiek, maar vooral voor haar,” vervolgde Smith, doelend op zijn partner. „Toen ik me niet kwalificeerde, zag je op sociale media hoe boos ik was. Maar uiteindelijk ben ik er toch bij gekomen en kon ik voor het Poolse publiek spelen. Ik weet hoe moeilijk ze kunnen zijn, want ik woon al dertien jaar met een Poolse samen.''
Michael Smith juicht na het winnen van een leg
Michael Smith was vooral blij voor zijn vrouw dat hij mocht meedoen aan de Poland Darts Open

Vorm bij Smith is stijgende

De overwinning betekende bovendien een positief signaal voor zijn sportieve vorm. Smith heeft de afgelopen periode geworsteld met blessures en artritis, maar ziet zijn niveau weer stijgen.
„Het was twee beste vrienden tegen elkaar. Ik kreeg kansen in de eerste leg op 116 en in de tweede had ik vier pijlen op een dubbel. Ik bleef in mezelf geloven en uiteindelijk trok ik hem over de streep. Het was een echte dartwedstrijd.”
Hij merkte daarbij op dat zijn huidige gemiddelde een duidelijk teken van progressie is. „Met een gemiddelde van 97 speelde ik een paar jaar geleden slecht. Het is fijn dat mijn spel weer de goede kant opgaat. Ik wil gewoon doorgaan.” Toch bleef Smith realistisch over zijn aanwezigheid in Krakau. „Ik hoor hier eigenlijk niet te zijn, ik verloor in de kwalificatie,” gaf hij eerlijk toe. Zondagmiddag wacht hem in de volgende ronde een nieuw topduel, wanneer hij het opneemt tegen Jonny Clayton.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading