De Saudi Arabia Darts Masters, die van 19 tot en met 20 januari 2026 op het programma staat in Riyad (Saoedi-Arabië) en het tweede World Series-toernooi is op de kalender na de Bahrain Darts Masters krijgt een opvallende extra prijs om voor te spelen.
Het gaat om iets wat je normaal gesproken niet snel in het darts zou verwachten. Toch is het bij de allereerste editie van de Saudi Arabia Darts Masters, gepresenteerd door Riyadh Season, direct raak: er ligt £100.000 klaar voor een negendarter. Riyadh Season staat erom bekend vaker spectaculaire bonussen toe te voegen, zoals eerder al een 'golden break' in het snooker.
Daar blijft het niet bij. Na introductie van de zogenoemde 'Riyadh Season Bullseye' kan die bonus zelfs worden verdubbeld. Wordt er tijdens het toernooi een negendarter gegooid, dan hoeft de speler de volgende leg niet zoals gewoonlijk vanaf 501 te beginnen. In plaats daarvan krijgt hij één pijl op de bullseye om zijn beloning te verdubbelen naar £200.000.
Daarmee zou het gaan om de hoogste premie ooit voor een negendarter in de geschiedenis van de PDC. Luke Littler liet in 2024 al een perfecte leg noteren op het World Series-podium in Bahrein en voert ook in Saoedi-Arabië het deelnemersveld aan voor de komende editie.
Voor 'The Nuke', die recent nog £1 miljoen opstreek op het WK, is het vooruitzicht ronduit verleidelijk: niet alleen jagen op perfectie, maar vervolgens ook nog één pijl voor nog eens £100.000 extra. Tel daarbij de £30.000 aan prijzengeld voor de toernooiwinst op en de winnaar kan met bijna een kwart miljoen naar huis. Geen slechte beloning voor twee dagen werk.
Deze bonusregeling geldt overigens niet voor de Bahrain Darts Masters, die momenteel worden gespeeld in Sakhir. Dat toernooi valt niet onder de paraplu van Riyadh Season en kent dus geen vergelijkbare extra's.
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
£100,000 on offer for a nine-darter at the inaugural Saudi Arabia Darts Masters next week, plus additional £100,000 if the player hits the bull with their next dart. 💰