Michael van Gerwen speelt dit weekend zijn eerste televisietoernooi sinds zijn pijnlijke uitschakeling tegen Phil Taylor op de World Matchplay. 'Mighty Mike' is één van de acht spelers op de Champions League of Darts.
In Cardiff krijgt Van Gerwen de kans om revanche te nemen op 'The Power', aangezien hij samen met Taylor, Adrian Lewis en Raymond van Barneveld in één groep is ingedeeld. Wanneer zij zaterdagmiddag hun openingsduels winnen, staan Van Gerwen en Taylor zaterdagavond tegenover elkaar.
''Ik speel uitstekend na mijn rentree. Het vaderschap heeft mij meer gefocust en relaxt gemaakt, en in die vorm laat ik mijn beste spel zien'', zegt Van Gerwen op de website van de PDC.
''Ik heb dingen recht te zetten van mijn vorige wedstrijd op een televisietoernooi, toen ik tegen Phil verloor in Blackpool. Ik krijg deze kans in Cardiff.''
''Iedereen zal het over deze wedstrijd hebben, maar ik ben niet alleen met die wedstrijd bezig. Het zou stom zijn om Adrian en Raymond af te schrijven. Zij hebben niet voor niets WK's gewonnen en degene die als winnaars uit deze groep komen, hebben het zonder meer verdiend.