Terwijl het
WK Darts in Alexandra Palace inmiddels op volle toeren draait, zorgde dartsbond PDC in de aanloop naar het toernooi voor een opvallend moment buiten het podium. Enkele van de grootste namen uit de dartswereld werden onwetend onderworpen aan een reeks nepinterviews. Het resultaat: verwarring, lichte irritatie en uiteindelijk zichtbaar amusement.
De interviews werden afgenomen door de Britse comedian Zac Lee, die zich voordeed als een Amerikaanse journalist van CNN. Wat de darters niet wisten, was dat Lee via een oortje instructies en vragen kreeg doorgespeeld van Sky Sports-presentatrice Emma Paton en voormalig profdarter Mark Webster. Zij volgden het gebeuren op de achtergrond en stuurden bewust vragen in die feitelijk onjuist of licht provocerend waren.
Michael van Gerwen kreeg al snel te maken met een van de eerste misverstanden. De zogenoemde journalist confronteerde hem met een koptelefoon en vroeg waarom hij die tegenwoordig niet meer draagt. Van Gerwen reageerde zichtbaar verrast. „Ik heb die nooit gedragen. Dat is
Gerwyn Price. Je vraagt het aan de verkeerde,” antwoordde hij.
Even later werd de Vlijmenaar aangesproken met de bijnaam ‘Meaty Mike’, een duidelijke verbastering van zijn bekende bijnaam Mighty Mike. Van Gerwen herhaalde meerdere keren kalm maar beslist: „Mijn bijnaam is Mighty Mike,” terwijl hij zich hoorbaar afvroeg waar het interview naartoe ging.
Identiteitsverwisselingen bij Price en Humphries
Ook Gerwyn Price ontkwam niet aan verwarring. De Welshman werd herhaaldelijk aangesproken als Van Gerwen, inclusief een overdreven Engelse uitspraak van de naam. Price bleef opmerkelijk beheerst en legde bloedserieus uit dat de interviewer twee verschillende spelers door elkaar haalde. Daarbij wees hij ook op het onderscheid tussen hun uiterlijk en kledingkeuze, waaronder zijn kenmerkende groene shirt.
Bij
Luke Humphries werd het spelletje nog subtieler gespeeld. De Engelsman kreeg een compliment voor het feit dat hij de jongste wereldkampioen ooit zou zijn, een titel die in werkelijkheid toebehoort aan Luke Littler. Humphries corrigeerde de interviewer aanvankelijk niet en hield het bij een diplomatiek antwoord. Pas toen hem werd voorgehouden dat hij er “iets ouder dan 18” uitzag, reageerde hij met een glimlach: „Ik ben 30 jaar. Je hebt de verkeerde Luke. Ik wou dat ik 18 was.”
Namen, muziek en ranglijsten door elkaar
De Australische darter
Damon Heta werd tijdens zijn interview tot tweemaal toe aangesproken als Deta Hedman, een Engelse dartster. Heta keek zichtbaar zoekend, maar bleef beleefd. Stephen Bunting kreeg de vraag hoe zijn opkomstnummer ‘Titanium’ ook alweer ging, waarna hij zonder aarzeling een fragment begon te zingen.
Jonny Clayton werd vervolgens geconfronteerd met de stelling dat hij de tweede beste darter van Wales zou zijn. De Welshman corrigeerde dat direct. „Ik ben de nummer één,” stelde hij, om er vervolgens de wereldranglijst bij te pakken. „Kijk maar, plek vijf.”
Opluchting na onthulling van de grap
Na afloop werden de darters ingelicht over de ware aard van de interviews. Bij sommigen volgde een korte uiting van frustratie, bij anderen vooral opluchting. Uiteindelijk kon iedereen lachen om de situatie en werd de actie gezien als een onschuldige manier om de spanning in aanloop naar het WK te doorbreken.