VIDEO: Joe Cullen kan boete verwachten na vloeken in live-interview op WK Darts

PDC
zondag, 14 december 2025 om 18:00
screenshot-2025-12-14-at-17-693eeb82a26ac
Joe Cullen heeft zich op het WK Darts geplaatst voor de volgende ronde, maar zal zijn overwinning mogelijk niet volledig ongeschonden verzilveren. De Engelsman versloeg Bradley Brooks met 3-0 in sets in Alexandra Palace met overtuigende cijfers, maar bracht zichzelf na afloop in de problemen door tijdens het live-interview op televisie te vloeken.
Cullen was vooraf door veel bookmakers als underdog aangemerkt, maar zette daar op het podium een krachtige prestatie tegenover. Met een gemiddelde van 99,33, vijf maximale scores en een finishpercentage van 50 procent speelde hij een van zijn sterkste wedstrijden ooit op het WK-podium. Alleen een incident na afloop zorgde voor een ongemakkelijk staartje.
Tijdens het interview met Sky Sports-presentatrice Abigail Davies imiteerde Cullen op speelse wijze haar Welshe accent. Daarbij liet hij een krachtterm vallen, live op televisie. De presentatrice bood direct haar excuses aan, terwijl Cullen vrijwel meteen besefte wat hij had gedaan.
โ€œDat wordt een boete, het spijt me, ik betaal hem nu alvast,โ€ reageerde Cullen zichtbaar rood aangelopen, zich bewust van de regels van de Darts Regulation Authority (DRA). Een reprimande in de vorm van een geldboete lijkt onvermijdelijk.
Los van het incident leverde Cullen sportief gezien een prestatie af die indruk maakte. Zijn gemiddelde was zijn op รฉรฉn na hoogste ooit op het WK-podium en met name zijn scorend vermogen lag hoog. In combinatie met solide finishes had Brooks nauwelijks grip op de wedstrijd.
Toen hem naar zijn optreden werd gevraagd, antwoordde Cullen aanvankelijk luchtig, maar te enthousiast voor de televisieregels. โ€œCracking, love, f****** cracking,โ€ zei hij, waarna hij direct inzag dat hij te ver was gegaan.
Het moment riep herinneringen op aan vorig jaar, toen Cullen eveneens tegen de verwachtingen in presteerde. Destijds schakelde hij de hoog aangeschreven Wessel Nijman uit, waarna hij zijn persconferentie voortijdig en zichtbaar geรฏrriteerd verliet. Cullen uitte toen zijn onvrede over de manier waarop hij door media en wedkantoren werd benaderd.
โ€œDe aandacht die Wessel kreeg, nogmaals, dat is geen kritiek op hem, hij lijkt me een geweldige jongen,โ€ zei Cullen toen. โ€œMaar de manier waarop ik door de media ben behandeldโ€ฆ Ik heb geen respect gekregen, dus ik ga vanavond ook geen respect teruggeven.โ€
Die houding lijkt typerend voor Cullen, die zich zichtbaar voedt met twijfel en onderschatting. Ook dit keer gebruikte hij de rol van underdog als brandstof. Dat hij na afloop even te ver ging, deed weinig af aan zijn sportieve boodschap op het podium.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading