Wayne Mardle is tijdens de finale van het
WK Darts op opvallende wijze het mikpunt geworden van een luchtige grap van Sky Sports. De oud-darter en vaste analist stond voorafgaand aan de eindstrijd tussen Luke Littler en Gian van Veen op het podium in Alexandra Palace, toen de televisiezender zijn eigen woorden razendsnel tegen hem gebruikte.
Mardle schoof aan bij presentatrice Emma Paton en collega-analist Mark Webster om vooruit te blikken op de finaleavond. In dat gesprek merkte hij zelf op dat hij als speler nooit op het podium stond op de avond van de WK-finale. “Ik heb hier nog nooit gestaan op finaleavond van het WK,” grapte Mardle. “Dit is iets heel bijzonders.”
Paton reageerde droog met een welkom, maar achter de schermen werd meteen doorgepakt. Enkele seconden later verscheen onder Mardles naam een aangepaste strapline met precies die woorden: “Nooit op het podium gestaan tijdens de WK-finale.” Het zorgde voor zichtbaar amusement bij de aanwezigen en leverde online al snel reacties op.
De grap raakte een gevoelig, maar bekend punt in Mardles carrière. De Engelsman bereikte vijf keer de halve finale van het WK darts, één keer bij de BDO en vier keer bij de PDC, maar een finaleplaats zat er nooit in. Vooral zijn nederlaag in 2008 staat veel fans nog helder voor de geest. Dat jaar was Mardle na zijn zege op Phil Taylor uitgegroeid tot topfavoriet voor de wereldtitel, maar hij verloor in de halve finale verrassend van Kirk Shepherd. Die stond destijds 142e op de wereldranglijst en was als qualifier een grote outsider. Het duel geldt nog altijd als een van de grootste verrassingen in de WK-historie.